Po serii czterech ligowych meczów przed własną publicznością, ponownie wyruszamy w Polskę! Tym razem czeka nas daleki wyjazd.

W ramach meczu XVII kolejki Futsal Ekstraklasy podopieczni Klaudiusza Hirscha udadzą się do Wieliczki żeby zmierzyć się z tamtejszym zespołem MKF-u Solnego Miasta.

Dla naszej drużyny będzie to ósmy mecz wyjazdowy w bieżącej kampanii, co ciekawe dla gospodarzy będzie to również 8 pojedynek przed własną publicznością. Patrząc na ligową tabel może przypuszczać, że to nasz zespół jest faworytem sobotniego spotkania, po 16 kolejkach zajmujemy w ligowej tabeli piątą pozycje z dorobkiem 26 punktów, wieliczanie natomiast z 10 punktami zajmują dziesiąte miejsce.

Warto zauważyć, że ekipa MKF-u w lidze nie zdobyła punktów od ośmiu kolejek co może oznaczać, że gospodarze do meczu może przystąpić z przysłowiowym nożem na gardle, zwłaszcza, że po piętach wieliczan depcze już zespół Euromastera Chrobry Głogów. Tego typu mecze nigdy nie są łatwe dla obu zespołów co może być zwiastunem wielkich emocji czekających na nas w sobotę.

SKF 2667

Zespół z Wieliczki jest również jedną z trzech ekstraklasowych drużyn która ma za sobą zmianę trenera. W tym tygodniu z MKF-em pożegnał się Krzysztof Kusia który wieliczan prowadził od dwóch sezonów i który wprowadził zespół do elity, jak wspomniał MKF na swoim profilu w portalu Facebook, przyczyną odwołania Kusi była seria 8 porażek z rzędu oraz odpadnięcie z rozgrywek o Halowy Puchar Polski.

Dotychczasowego trenera na stanowisku zastąpił Piotr Kapusta który w Solnym Mieście pracuje od września, a do tej pory trenował najmłodszą grupę wiekową. Dla Kapusty sobotni pojedynek z naszą drużyną będzie debiutem w roli ekstraklasowego trenera. Jednak to nie koniec ruchów kadrowych w MKF-ie, z drużyną z województwa Małopolskiego pożegnał się również dotychczasowy kapitan oraz najlepszy strzelec drużyny, Kamil Jeleń.

Nasz zespół do Wieliczki uda się w optymistycznych nastrojach po zeszłotygodniowej wygranej z Pogonią 04 Szczecin w 1/8 finału HPP. Ponad to FC, (wliczając w to mecz HPP w Iławie) nie przegrało meczu podczas ostatnich trzech meczów wyjazdowych, liczymy, że dobrą passę podtrzymamy po tym weekendzie.

SKF 2886

Dla podopiecznych Klaudiusza Hirscha nadchodzący tydzień to istny maraton, wystarczy wspomnieć, że w okresie od 4 do 12 marca drużyna pokona ponad 1800 kilometrów! Po meczu w Wieliczce, w środę 8 marca udamy się do Zduńskiej Woli gdzie w ćwierćfinale Halowego Pucharu Polski zmierzymy się z zespołem Gatty Active, a w niedziele 12 marca czeka nas mecz w Głogowie z tamtejszym Euromasterem Chrobrym.

Niestety w sobotnią podróż nasz zespół uda się osłabiony, w kadrze meczowej zabraknie Michała Suchockiego który w meczu z Pogonią nabawił się kontuzji kostki i w najbliższym czasie jest wykluczony z gry.

Przypomnijmy pojedynek pomiędzy obiema ekipami rozpocznie się w najbliższą sobotę o godzinie 18 w hali Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego „Solne Miasto” w Wieliczce. Nad zgodnością gry z przepisami czuwać będą Damian Grabowski (Dolnośląski ZPN) i Grzegorz Wiercioch (Śląski ZPN), sędziom czasowym natomiast będzie Łukasz Szymczak (Małopolski ZPN).