W najbliższą niedziele nasz zespół rozegra spotkanie XVIII kolejki Futsal Ekstraklasy które jednocześnie będzie dla nas trzecim meczem wyjazdowym z rzędu.

Tym razem rywalem podopiecznych Klaudiusza Hirscha będzie zespół Euromastera Chrobrego Głogów, „Miedziowi” w ligowej tabeli plasują się obecnie na 10 miejscu.

Zespół z Głogowa to sprawca wielkiej niespodzianki z zeszłej kolejki, przypomnijmy, podopieczni Tomasza Trznadla w ostatnią niedzielę wygrali w Bielsku-Białej z tamtejszym Rekordem, dla którego była to pierwsza porażka w tym sezonie, a ponad to zawodnicy z Dolnego Śląska w tym pojedynku przyczynili się do tego, że Rekordziści stracili najwięcej bramek w tym sezonie. Dzięki wygranej w Cygańskim Lesie, głogowianie również po dłuższym czasie opuścili strefę spadkową spychając do niej zespół MKF-u Solnego Miasta Wieliczka.

SKF 4816

Wszystkie te czynniki mogą powodować, ze gospodarze do niedzielnego meczu wyjdą niezwykle zmotywowani i tym razem przed własną publicznością będą chcieli odnieść kolejne zwycięstwo, a przy okazji zrewanżować się nam za porażkę z pierwszej rundy. Przypomnijmy, w Toruniu zespół Euromastera jesienią uległ 2:7.  Jednak i my będziemy chcieli wyrównać rachunki i zrewanżować się za porażkę w Głogowie z zeszłego sezonu, wówczas przegraliśmy 3:4, a bramkę na wagę zwycięstwa w 40 minucie zdobył Daniel Lebiedziński.

Mimo, że na papierze to zespół z Grodu Kopernika wydaję się faworytem do zwycięstwa to z pewnością Klaudiusz Hirsch nie może lekceważyć rywali. Głogowianie we własnej hali są niezwykle wymagającym rywalem i mimo tego, że przed sezonem zespół opuściło kilku znanych zawodników, to w Chrobrym nadal występują gracze potrafiący napsuć krwi rywalom. Mowa tu chociażby o reprezentancie Polski, Kamilu Kaczmarze, bramkarzu Michale Długoszu czy też o Grzegorzu Nowaku który dysponuje potężnym uderzeniem, nie wolno zapominać również o Sebastianie Szali oraz Andrzeju Korycińskim którzy pod bramką rywala mogą narobić zamieszania.

SKF 4826

Ewentualna wygrana w niedziele naszej drużyny pozwoli nam pewniej patrzyć w przyszłość oraz przybliży nas do realizacji celu postawionego przed sezonem czyli znalezienia się w grupie mistrzowskiej po rundzie zasadniczej. Zwycięstwo gospodarzy pozwoli im utrzymać przewagę nad grupą spadkową jednak, głogowianie wciąż będą znajdować się na miejscu barażowym. Jak widać, obie ekipy mają o co grać co może być zwiastunem nie małych emocji które będą czekać na kibiców którzy tego dnia zdecydują się wybrać do hali.

Przypomnijmy, mecz XVIII kolejki Futsal Ekstraklasy pomiędzy naszymi drużynami rozpocznie się w niedzielę o godzinie 17 w hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka. Spotkanie to poprowadzą Sławomir Steczko i Mariusz Krupa (obaj Małopolski ZPN), sędziom technicznym będzie Łukasz Szymczyk (Małopolski ZPN), natomiast arbitrem czasowym będzie Przemysław Tkacz (Lubuski ZPN).