Przed naszą drużyną kolejne ligowe wyzwanie. Tym razem zawodnicy z Grodu Kopernika rozegrają spotkanie z Red Devils Chojnice.

Chojniczanom w bieżącej kampanii nie powodzi się najlepiej, z dorobkiem pięciu punktów zajmują w ligowej tabeli ostatnią pozycję.

Sobotni pojedynek w chojnickiej hali „Centrum Park” mimo znaczącej różnicy w tabeli pomiędzy drużynami zapowiada się niezwykle ciekawie. Gospodarze, mimo ostatniej porażki sprawiają wrażenie, jakby poukładali swoją grę i czuli  się na parkiecie pewniej. Goście z kolei, do Chojnic przyjdą z serią sześciu nie przegranych ostatnich meczów.

Red Devils, żeby przedłużyć choćby nadzieje o utrzymaniu się w Futsal Ekstraklasie potrzebują w sobotę zwycięstwa, w przeciwnym razie na pewno przed końcem rundy zasadniczej nie opuszczą miejsca spadkowego. Natomiast zwycięstwo drużyny prowadzonej przez Klaudiusza Hirscha zapewni jej udział w rozgrywkach grupy mistrzowskiej.

SKF 7774

Również sytuacja kadrowa Diabłów wygląda lepiej niż na początku sezonu, do zespołu Krzysztofa Juśko powrócili Mariusz Kaźmierczak, Jakub Mączkowski oraz Sebastian Wojciechowski. To właśnie ta trójka w ostatnich meczach stanowiła o sile rażenia chojniczan. Należy również wspomnieć o transferach z Gniezna, z I-ligowego Mieszka do zespołu z Pomorza przenieśli się Dariusz Rychłowski i Mariusz Sawicki.

Specyficzna hala, specyficzna nawierzchnia i gorąca atmosfera na trybunach, to wszystko powoduje, że drużyny przyjeżdzające do Chojnic nigdy nie mogą się czuć tam pewnie. Przekonały się o tym w tym sezonie choćby ekipy Piasta Gliwicie czy też Pogoni 04. Ci pierwsi odnieśli sensacyjną porażkę 2:7, z kolei Portowcy wygrali 2:1, aczkolwiek nie było to łatwe spotkanie.

SKF 7911

Forma na meczach wyjazdowych to jest coś czego naszemu zespołowi brakowało w zeszłym sezonie, wtedy w 11 spotkaniach poza własną halą, podopieczni Klaudiusza Hirscha zdołali zgromadzić 10 punktów. W obecnym sezonie po 9 meczach wyjazdowych do Torunia wróciło łącznie 13 oczek. Co ciekawe FC ostatni mecz na wyjeździe przegrało ponad 4 miesiące temu, 19 listopada w Pniewach.

Przypomnijmy, mecz pomiędzy obiema ekipa rozpocznie się w sobotę punktualnie o 18 w chojnickiej hali „Centrum Park” przy ulicy Huberta Wagnera 1. Arbitrami tego spotkania będą Seweryn Dębowski (Łódzki ZPN) i Dominik Cipiński (również Łódzki ZPN), arbitrem czasowym natomiast będzie Arkadiusz Piotrowski (Pomorski ZPN).