Przerwa na reprezentacje za nami i czas wrócić do ligowych rozgrywek. W wielką sobotę zostanie rozegrana większa cześć meczów XXI kolejki Futsal Ekstraklasy.

Podopieczni Klaudiusza Hirscha, tym razem podejmą przed własną publicznością zespół AZS-u Uniwersytetu Śląskiego Katowice.

Nasz najbliższy rywal w ligowej tabeli zajmuje ósmą lokatę z dorobkiem 26 punktów. Podopieczni Pawła Machury cały czas liczą się w walce o awans do grupy mistrzowskiej, choć katowiczanom nie będzie łatwo. Zawodnicy ze Śląska muszą liczyć na to, że punkty stracą zespoły z Pniew i Chorzowa, a ponadto w hali UCS muszą być lepsi od torunian, a to nie będzie wcale łatwe zadanie.

Torunianie w drugiej rundzie błyszczą formą, w dotychczasowych dziewięciu meczach odnieśli sześć zwycięstw, dwa razy podzielili się punktami i tylko raz schodzili z parkietu pokonani. W meczach domowych nasz zespół zdobywał średnio pięć bramek. Dotychczas receptę na „Pomarańczowo-Czarnych” w ich hali znaleźli zawodnicy Rekordu Bielsko-Biała oraz Pogoni 04 Szczecin.

SKF 5420

W dotychczasowej historii spotkań obu zespołów, do konfrontacji w Toruniu doszło raz, w zeszłym sezonie. Wówczas po dosyć dramatycznej końcówce FC zaledwie zremisowało z Akademikami 3:3, a hattrickiem dla naszej zespołu popisał się Mykola Morozov. W tym sezonie na hali w Szopienicach nasz zespół pewnie pokonał zespół AZS-u 6:0.

Zespół Klaudiusza Hirscha w najbliższej kolejce może zapewnić sobie trzecie miejsce po rundzie zasadniczej, lecz nie jest to w pełni zależne od FC. Aby tak się stało, torunianie muszą odnieść zwycięstwo, natomiast zespół Piasta Gliwice, który obecnie zajmuję czwartą lokatę ze stratą dwóch punktów do naszego zespołu musi stracić punkty w poniedziałkowym spotkaniu z bielskim Rekordem.

Sobotnie spotkanie będzie wyjątkowe dla jednego z naszych zawodników, mowa oczywiście o Macieju Warczyńskim, kapitanie zespołu młodzieżowego FC. Klaudiusz Hirsch doceniając pracę i zaangażowanie młodego zawodnika postanowił dać mu szansę i włączył go do kadry meczowej na pojedynek z AZS-em. Warczyński będzie w tym sezonie trzecim zawodnikiem z drużyny młodzieżowej który zadebiutuje w drużynie seniorskiej. Wcześniej szansę dostali Dawid Wędołowski i Robert Stolarski.

SKF 5470

W drużynie naszego najbliższego przeciwnika nie brakuje zawodników znanych w futsalowym środowisku. Jędrzej Jasiński, Tomasz Dura, Krzysztof Salisz czy też Sławomir Pękala to są zawodnicy o ugruntowanej pozycji w Polsce, dodatkowo należy wspomnieć o Kamilu Kmieciku który w przerwie między rundami przeszedł do AZS-u z chorzowskiego Clearexu, dla Kmiecika transfer do Katowic jest powrotem do zespołu ze stolicy Górnego Śląska i to właśnie w barwach tego zespołu prezentował najlepszą formę, a nawet kilka sezonów temu został „Odkryciem Sezonu”.

Bramkarzem AZS-u jest doświadczony Rafał Krzyśka który ma za sobą występy w reprezentacji Polski, jednak występ Krzyśki w sobotnim meczu stoi pod dużym znakiem zapytania ze względu na jego kontuzje. W Toruniu najprawdopodobniej między słupkami zobaczymy Mateusza Bednarczyka.

Przypomnijmy, sobotni mecz pomiędzy obiema drużynami rozpocznie się punktualnie o godzinie 16 w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego w Toruniu. Arbitrami tego spotkania będą Dominik Cipiński (Łódzki ZPN) i Sławomir Steczko (Małopolski ZPN), sędziom czasowym natomiast będzie Marcin Szkodziński (Kujawsko-Pomorski ZPN).

WSTĘP NA MECZ JAK ZWYKLE BEZPŁATNY!