Runda zasadnicza obecnego sezonu Futsal Ekstraklasy dobiega końca, dzisiaj zostaną rozegrane pojedynki ostatniej, XXII kolejki.

Podopieczni Klaudiusza Hirscha udadzą się do Chorzowa, gdzie zmierzą się z tamtejszym Clearexem. Torunianie są już pewni miejsca w grupie mistrzowskiej, natomiast chorzowianie o ten cel ciągle walczą.

Dla naszego zespołu nie będzie to łatwe zadanie, a nawet  można się pokusić o stwierdzenie, że będzie to najtrudniejszy mecz w tej rundzie. Chorzowianie po tym jak dokonali roszad w sztabie szkoleniowym (przypomnijmy Marcina Waniczka na stanowisku szkoleniowca zastąpił Mirosław Miozga) odzyskali dawny blask i w drugiej rundzie prezentowali się znakomicie, przekształcając się z drużyny walczącej o ucieczkę ze strefy barażowej do pretendenta o miejsce w czołowej szóstce.

Ponadto FC na Śląsk pojedzie osłabione, przypomnijmy, w ostatnim meczu Nicolae Neagu zobaczył czerwony kartonik, natomiast Ivan Del Pino siódmą żółtą kartkę w tym sezonie przez co obu w sobotę nie zobaczymy na parkiecie hali MORiS-u. Absencja Neagu spowodowała jeszcze jeden problem, o ile między słupkami najprawdopodobniej ujrzymy Kamila Naparło, o tyle był problem z rezerwowym golkiperem na sobotnie spotkanie. Trzeci bramkarz zespołu, Dawid Wędołowski w zeszłym tygodniu uczestniczył w wypadku samochodowym przez co jego stan zdrowia uniemożliwiał mu treningi z drużyną, a tym bardziej wyjazd na mecz do Chorzowa. Wszystko to spowodowało, że do rozgrywek został zgłoszony Wiktor Szczurowski, bramkarz zespół młodzieżowego FC, dla niespełna dwudziestoletniego bramkarza będzie to pierwszy kontakt z futsalem na tym poziomie.

15493360 1489600271065318 8492794340433689301 o

Mecz w Chorzowie zapowiada się ciekawie ze względu na fakt, że obie drużyny mają jeszcze o co walczyć, Clearex jak już wcześniej wspomnieliśmy walczy wciąż o udział w grupie mistrzowskiej, gdzie poza chorzowianami szansę na czołową szóstkę mają jeszcze dwa zespoły, Red Dragons Pniewy oraz AZS UŚ Katowice. Aby podopieczni trenera Miozgi zakończyli rundę w górnej połówce tabeli muszą wygrać spotkanie z torunianami, a ponad to liczyć na potknięcie Smoków w meczu z… AZS UŚ.

FC w sobotę w Chorzowie będzie walczyć o utrzymanie trzeciej pozycji po rundzie zasadniczej. Podopieczni Klaudiusza Hirscha wciąż czują na karku oddech Piasta Gliwice który traci do naszego zespołu zaledwie dwa punkty. Aby gliwiczanie przeskoczyli nas w tabeli muszą liczyć na naszą porażkę oraz pokonać u siebie zespół Pogoni 04 Szczecin, jednak szczecinianie tanio skóry nie sprzedadzą! Ewentualne zwycięstwo podopiecznych Łukasza Żebrowskiego pozwoli im na przeskoczenie Piasta i finalne zajęcie czwartej pozycji.

Zapewne ktoś zapyta jaka to różnica czy zespół skończy na trzecim czy czwartym miejscu. Otóż różnica jest kolosalna, drużyna z trzeciego miejsca w rundzie finałowej rozegra trzy mecze przed własną publicznością (w tym z zespołem z pierwszego miejsca), natomiast zespół sklasyfikowany na czwartej pozycji zaprezentuje się przed własną publicznością tylko dwukrotnie.

15440459 1489600904398588 7092374550225498201 o

W dotychczasowej historii potyczek FC z Clearexem szala korzyści przechyla się na naszą stronę, w dotychczasowych trzech spotkaniach, dwa razy tryumfowaliśmy i raz zremisowaliśmy. W zeszłym sezonie w Chorzowie padł wynik 3:0 dla gości, a bramki wtedy zdobywali Mateusz Waszak, Cleverson Pelc oraz Marcin Mikołajewicz.

Sobotnia kolejka będzie wyjątkowa z kilku względów, po pierwsze jako, że jest to ostania kolejka przed podziałem tabeli wszystkie spotkania obligatoryjnie będą rozgrywane o tym samym czasie. Po drugie telewizja internetowa KP Sport przy współpracy ze spółką Futsal Ekstraklasa przeprowadzi w intrenecie tzw. „Multiligę” czyli w jednej transmisji najciekawsze momenty ze wszystkich sześciu spotkań! Ponad to w studiu Jakub Lempski będzie gościł Marka Wiśniewskiego (były prezes naszego klubu), Tomasza Aftańskiego (były selekcjoner reprezentacji Polski) oraz Nicolae Neagu! Link do transmisji będzie dostępny na naszej stronie!

Sobotni mecz w hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie rozpocznie się punktualnie o godzinie 18. Nad zgodnością przebiegu gry z przepisami czuwać będą Sylwester Baryczkowski (Wielkopolski ZPN) i Andrzej Śliwa (Świętokrzyski ZPN), sędzią czasowym będzie Marcin Stoń (Śląski ZPN).