Mimo, że w bieżący sezon Futsal Ekstraklasy jeszcze trwa i nie znamy jeszcze finalnych rozstrzygnięć, trzeba również myśleć o przyszłości.

Działacze FC podjęli kroki w tym kierunku i już dziś możemy poinformować, że Michał Wojciechowski przedłużył swój kontrakt z pomarańczowo-czarnymi!

Popularny Misiu dołączył do toruńskiej drużyny przed startem sezonu 2014/2015, i niemal z miejsca stał się jednym z najważniejszych ogniw naszego zespołu. Od tego momentu wraz z FC wywalczył awans do ekstraklasy, w pierwszym sezonie w niej zajął piątą lokatę, a w tym sezonie wiadomo już, że co najmniej wyrówna wynik sprzed sezonu.

Podoba mi się w Toruniu jest to piękne miasto, cieszę się, że przedłużyłem kontrakt z FC . Liczę, że w kolejnym sezonie osiągniemy jeszcze lepszy wynik i nie mogę się już doczekać kolejnych wyzwań. – mówi sam zawodnik.

Michał Wojciechowski jest jednym z najpewniejszych punktów naszego zespołu. Staraliśmy sie o przedłużenie tego kontraktu i doszliśmy do porozumienia. Michał dobrze czuje się w Toruniu a klub jest bardzo zadowolony z jego postawy. Mamy nadzieję że nasza relacja będzie się rozwijać, a Michał swoją postawą będzie zarażał młodych torunian do gry w futsal. – ocenia zawodnika prezes FC, Patryk Stasiuk.

18489584 1722686747756668 8411893903072775721 o

W bieżącej kampanii zawodnik z Wielkopolski wystąpił we wszystkich ligowych spotkaniach i zapisał na swoim koncie 10 trafień co czyni go trzecim strzelcem drużyny. Jednak teraz przez przed Wojciechowskim jak i całą drużyną stoi niełatwe zadanie, jakim jest mecz wyjazdowy z Piastem Gliwice który może zadecydować o końcowej kolejności w tabeli.

W Gliwicach liczę na zwycięstwo, jestem przekonany, że nie będzie to łatwe spotkanie, ale wierzę w to, że każdy z nas da z siebie wszystko. Chcemy w tym meczu zdobyć medal i świętować ten sukces. ­– powiedział Michał Wojciechowski na temat niedzielnej potyczki.

16797458 1600297833328894 5469387092869680294 o

Michał Wojciechowski w swojej karierze reprezentował barwy czterech klubów, jest wychowankiem Akademii FC Pniewy gdzie od początku prowadził go Klaudiusz Hirsch, po rozpadzie klubu z Wielkopolski, Wojciechowski wraz z Maciejem Foltynem i Danielem Lebiedzińskim trafił do toruńskiego Marwitu, a po sezonie w Toruniu przeniósł się do Red Devils Chojnice skąd trafił do FC, gdzie ponownie spotkał się z Hirschem. Wiadomo jednak, że w przyszłym sezonie Hirscha w Toruniu nie będzie.

W przyszłym sezonie z pewnością będzie ciekawie, jeszcze nie wiemy kto będzie prowadził drużynę, ale myślę, że zarząd z prezesem na czele działa w dobrym kierunku i w przyszłym sezonie na pewno będziemy dalej się rozwijać. – kończy Wojciechowski.

Zawodnik związał się z klubem nowym kontraktem do końca sezonu 2017/2018 z opcją jego dalszego przedłużenia.