Przed zawodnikami FC Toruń ostatni mecz bieżącego sezonu Futsal Ekstraklasy. Podopieczni Klaudiusza Hirscha w piątek zagrają z chorzowskim Cleareksem.

Dla pomarańczowo-czarnych piątkowy pojedynek po tym jak w zeszłej kolejce zapewnili sobie brązowe medale będzie przysłowiowym meczem o pietruszkę.

Spotkanie w hali MORiSu będzie istotne dla finalnego układu dolnej części grupy mistrzowskiej, tam bowiem wciąż trwa walka o czwartą lokatę na koniec sezonu, a w grze wciąż są trzy drużyny w tym Clearex. Aby jednak to chorzowianie mogli się cieszyć z miejsca tuż za podium muszą wygrać z FC oraz liczyć na to, że w Szczecinie punkty zgubi Piast Gliwice.

Wszystko to powoduje, że do piątkowego spotkania podopieczni Mirosława Miozgi z pewnością podejdą w pełni skoncentrowani i zmotywowani. Jednakże na boisku nie zobaczymy dwóch podstawowych zawodników chorzowian, Tomasza Luteckiego oraz Tomasza Golly, obaj pauzują za kartki. Co ciekawe obaj strzelili łącznie 26 bramek ze wszystkich 71 zdobytych przez Clearex.

SKF 1407

Z goła odmienne nastroje panują w obozie torunian, zawodnicy z Grodu Kopernika do potyczki z chorzowianami podejdą ze spokojem i luzem, co nie oznacza, że zamierzają oddać punkty bez walki. Mimo, że wciąż nie jest znany skład pomarańczowo-czarnych na ten mecz, można się spodziewać, że trener Hirsch da odpocząć podstawowym zawodnikom. Pewne jest, że na boisku zobaczymy Maciej Warczyńskiego, kapitana drugiego zespołu FC.

Dla naszego zespołu mecz w Chorzowie z pewnością będzie wyjątkowy i zostanie zapamiętany przez naszych graczy. Wszystko przez to, że tuż po spotkaniu odbędzie się ceremonia wręczenia brązowych medali, a kapitan naszego zespołu, Marcin Mikołajewicz wzniesie w górę pamiątkowych puchar.

Dla Mikiego ten sezon może być wyjątkowy z jeszcze jednego powodu, kapitan reprezentacji Polski z 30 trafieniami na koncie lideruje w klasyfikacji króla strzelców i wszystko na to wskazuje, że pierwsze miejsce utrzyma do końca sezonu. Drugi, Daniel Krawczyk traci do Mikołajewicza 6 bramek, a Michał Marciniak i Łukasz Biel aż 7 bramek.

SKF 0900

Mecz w hali MORiSu będzie również specjalnym przeżyciem dla Klaudiusza Hirscha, bowiem będzie to ostatni mecz w którym szkoleniowiec z Wielkopolski poprowadzi nasz zespół. Przypomnijmy, Hirschowi z końcem czerwca kończy się trzyletni kontrakt, a sam zainteresowany nie zdecydował się na jego kontynuacje.

W ciągu trzyletniej przygody popularnego „Klakiego” w Toruniu, zespół w świetnym stylu awansował do rozgrywek Futsal Ekstraklasy, w debiutanckim sezonie zajął wysokie piąte miejsce, a teraz na sam koniec tej przygody pomarańczowo-czarni zdobyli brązowe medale.

Dla wszystkich sympatyków FC mamy dobrą wiadomość! Piątkowy mecz będzie pokazywany na żywo w serwisie YouTube, a link do transmisji będzie można znaleźć na naszej stronie internetowej. Przypomnijmy spotkanie z Cleareksem rozpocznie się punktualnie o godzinie 18, a arbitrami tego spotkania będą Damian Grabowski (Dolnośląski ZPN) i Mariusz Krupa (Małopolski ZPN), sędzią technicznym będzie Marcin Gutowski (Łódzki ZPN),  a arbitrem czasowym Tomasz Biel (Dolnośląski ZPN).