Porażką 2:7 zakończył się piątkowy mecz naszego zespołu z chorzowskim Cleareksem. Było to ostatnie spotkanie sezonu 2016/2017.

Jednak tego dnia wynik zszedł na drugi plan, po meczu doszło do ceremonii podczas której, pomarańczowo-czarnym zostały wręczone brązowe medale.

Klaudiusz Hirsch na mecz w Chorzowie zdecydował się wystawić skład złożony głównie z zawodników którzy do tej pory nie spędzali za dużo czasu na placu gry. Z poziomu trybun spotkanie oglądali Michał Suchocki, Nicolae Neagu, Krzysztof Elsner oraz Ivan Del Pino.

Początek spotkania można określić jako wyrównany z delikatną przewagą chorzowian. Obie drużyny nawzajem się badały i próbowały zaskoczyć bramkarzy, jednak dobrze tego dnia między słupkami spisywali się Kamil Naparło i Patryk Puzio.

W szóstej minucie meczu wynik otworzył kapitan Cleareksu, Szymon Łuszczek. Chorzowianie mieli rzut rożny który pewnie wykorzystali, a Łuszczek celny strzałem posłał piłkę między nogami obrońców i tuż obok Naparło.

18699993 1538650812875059 6343138832434596952 n

Po tej sytuacji inicjatywę na parkiecie przejęli gospodarze, nękając raz po raz „Kamyka” w bramce, jednak swojej przewagi nie potrafili udokumentować celnym trafieniem. To co nie udało się chorzowianom, udało się naszemu zespołowi. Z rzutu wolnego w pole karne mocną piłkę posłał Remigiusz Spychalski, ta odbiła się od pleców Mikołajewicza i wpadła do bramki.

Cztery minut później nasz zespół mógł cieszyć się z prowadzenia, z prawego skrzydła do środka zszedł Karol Czyszek który mocnym strzałem posłał piłkę w kierunku bramki, ta odbiła się od poprzeczki i wpadła tuż za linię bramkową.

Gdy już wydawało się, że torunianie do szatni zejdą z prowadzeniem, do akcji wkroczył Piotr Łopuch. Najpierw, w 19 minucie wykorzystał świetne dogranie z prawego skrzydła i bez problemu pokonał Naparło, a w 20 minucie dostał szybką piłkę z rzutu rożnego i bez problemu płaskim strzałem umieścił ją tuż przy słupku. Druga bramka Łopucha związana jest z małą kontrowersją, rzut rożny bity był po tym jak w rogu zmierzyli się z Łopuch z Cleversonem, ten pierwszy „skrobnął” Pelca ściągając mu jednocześnie buta. Brazylijczyk z Polskim paszportem sygnalizował, że chce założyć buta, jednak gracze Cleareksu nie zważając na to rozpoczęli grę.

Druga połowa spotkania była już toczona pod dyktando chorzowian którzy z każdą minutą rozpędzali się coraz bardziej. Natomiast pomarańczowo-czarni mimo kilku naprawdę groźnych akcji które głównie były autorstwa Mykoli Morozova, zwalniali tempo gry z każdą minutą, coraz bardziej myśląc już o pomeczowej dekoracji.

Strzelanie dla Cleareksu w drugiej połowie rozpoczął w 28 minucie Mikołaj Zastawnik, młody reprezentant Polski na listę strzelców wpisał się jeszcze dwukrotnie, w 31 i 36 minucie. Dzieła „zniszczenia” dokonał Vadym Ivanov który na listę strzelców wpisał się w 31 minucie.

18768297 1694272073924017 5416999966535260800 o

To co może cieszyć, to fakt, że w Chorzowie na parkiecie pojawili się przedstawicieli zespołu juniorskiego FC. Mowa oczywiście o Macieju Warczyńskim i Dawidzie Wędołowskim który w drugiej części spotkania zastąpił między słupkami Kamila Naparło. Patrząc na grę tych młodych zawodników oraz na ich zapał możemy być spokojni o przyszłość futsalu w Toruniu.

Z tego miejsca chcielibyśmy raz jeszcze serdecznie podziękować trenerowi Klaudiuszowi Hirschowi dla którego mecz z Cleareksem był ostatnim w roli szkoleniowca FC. Trenerze dziękujemy za lata owocnej współpracy, gdyby nie Ty i twoja ciężka praca nie nosilibyśmy dzisiaj na szyjach tych medali! Dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Podziękowania należą się również naszym partnerom i sponsorom, Kochani bez Was i bez Waszej miłości do futsalu nie powstałaby ta drużyna, a z pewnością nie osiągnęła takich sukcesów. Dziękujemy Wam za to, że zaufaliście nam na tyle, że postanowiliście w nas zainwestować. Mamy nadzieję, że tym medalem choć trochę Was uradowaliśmy, a obiecać możemy, że w następnym sezonie damy z siebie wszystko by osiągnąć jeszcze więcej!

And the last but not least! Dziękujemy grupie naszych fantastycznych kibiców! To świetne uczucie wiedząc, że mamy wsparcie naszych sympatyków nie ważne gdzie gramy! Jako jedyni futsalowi kibice w Polsce pojechaliście z nami na każdy mecz, i nawet jeśli w plebiscycie Futsal Ekstraklasy nie zgarniecie tytułu „Publiczności Roku”, to chcemy, żebyście wiedzieli, że dla nas jesteście najlepsi i pamiętajcie, że ten medal jest też Wasz!

Patrząc na to ile osób, ile ciężkiej pracy, ile zaangażowania potrzeba żeby osiągnąć sukces, chyba nie mogliśmy wybrać lepszego hasła promocyjnego niż „Tworzy nas pasja!”.

Dziękujemy za Wszystko i do zobaczenia we wrześniu!

Auuu!

Clearex Chorzów – FC Toruń 7:2 (3:2). 1:0 S. Łuszczek (5.32), 1:1 M. Mikołajewicz (13.37), 1:2 K. Czyszek (17.48), 2:2 P. Łopuch (18:52), 3:2 P. Łopuch (19.58), 4:2 M. Zastawnik (28.57), 5:2 M. Zastawnik (30.22), 6:2 V. Ivanov (30.42), 7:2 M. Zastawnik (35.41).

FC: Naparło – Morozov, Czyszek, Waszak, Spychalski – Mikołajewicz, Wojciechowski, Pelc, Kieper; Wędołowski, Warczyński