O tym, że Klaudiusz Hirsch nie będzie dalej prowadził naszej drużyny było wiadome od dłuższego czasu. O tym kto będzie następcą Hirscha głowili się niemal wszyscy.

Nowego szkoleniowca FC przedstawił w piątek na konferencji prasowej prezes klubu, Patryk Stasiuk. Od nowego sezonu drużynę poprowadzi Łukasz Żebrowski.

Żebrowski do tej pory związany był z Pogonią 04 Szczecin, z zespołem „Portowców” zdobył dwukrotnie srebrne medale Mistrzostw Polski. Pierwszy tytuł wicemistrza Polski zdobył w sezonie 2013/2014 jeszcze jako grający trener przejmując zespół w połowie rozgrywek po Gerardzie Juszczaku. Drugi srebrny medal szczecinianie wywalczyli w sezonie 2015/2016 ulegając jedynie drużynie ze Zduńskiej Woli.

18278090 1707198659305477 3289516486452696520 o

Nowy szkoleniowiec FC jest już niemal ikoną futsalu w województwie Zachodnio-Pomorski, „Żebro” oprócz prowadzenia zespołu Pogoni występował w nim od momentu jego powstania czyli roku 2004, barw „zero-czwórki” bronił przez 10 lat, na parkiecie można go było zobaczyć również opaską kapitańską.

Z pewnością nie była to łatwa decyzja, wszyscy jednak wiedzą w jakim punkcie jest Futsal w Szczecinie. Jednak nie jest to tak, że całkowicie się odcinam od klubu, radą zawszę wspomogę, przyszedł jednak czas na nowe wyzwania. W Toruniu już od kilku lat jest prowadzony ciekawy projekt, jest fajna grupa ludzi z którymi można współpracować i wszystko to spowodowało, że po długich przemyśleniach zdecydowałem przyjąć ofertę toruńskiego klubu.­ – mówił na konferencji prasowej Łukasz Żebrowski.

Łukasz Żebrowski prowadzenie zespołu FC będzie łączył wraz z obowiązkami reprezentacyjnymi. Przypomnijmy nowy trener toruńskiej drużyny jest również selekcjonerem Reprezentacji Polski do lat 19, z pewnością na doświadczeniu reprezentacyjnym Żebrowskiego skorzysta Mykola Morozov który jest trenerem drugiego zespołu FC który zbudowany jest z naszych młodzieżowców.

19072951 1712793415405216 1514761386 o

Tuż po konferencji prasowej nowy trener poprowadził pierwsze zajęcia z drużyną podczas której mógł przyjrzeć się zawodnikom naszego zespołu. Żebrowski w Toruniu korzystać będzie mógł z usług doskonale znanej mu dwójki zawodników, mowa oczywiście o bramkarzu Nicolae Neagu i kapitanie FC Marcinie Mikołajewiczu. Obu graczy wraz z nim reprezentowało w przeszłości barwy Pogoni, a ponad to Żebrowski jest ojcem chrzestnym drugiej córki Mikołajewicza.

Myślę, że na pewno jakieś kosmetyczne zmiany nastąpią, aczkolwiek nie opadł jeszcze kurz po ostatnich rozgrywkach dlatego dajmy sobie jeszcze trochę czasu. ­–mówi zapytany o ruchy kadrowe Łukasz Żebrowski.