Po Marcinie Mrówczyńskim czas przedstawić nazwisko kolejnego nowego zawodnika Pomarańczowo-Czarnych.

Do grona zawodników FC dołączył Tomasz Kriezel, etatowy reprezentant Polski oraz wicemistrz kraju w sezonie 2012/13 z Red Devils Chojnice.

Kriezel pierwsze futsalowe kroki stawiał w ekipie Czerwonych Diabłów z Chojnic i to z nimi święcił największe sukcesy w swojej karierze. Oprócz wcześniej wspomnianego wicemistrzostwa, na swoim koncie może zapisać Puchar Polski w sezonie 2015/16 oraz MVP final four tegoż turnieju.

Ostatni sezon zawodnik z Czerska spędził w zespole ekstraklasowego AZS-u UG Gdańsk, wraz z Akademikami wywalczył utrzymanie w elicie, pokonując w barażach I-ligowy Constract Lubawa. Jednak zeszły sezon to nie jedyny gdański epizod w karierze Kriezela, niespełna 24-letni zawodnik w zespole z Gdańska występował już w sezonie 2013/14.

IMG 20170731 185930

Nowy zawodnik FC również od kilku lat jest stale powoływany do reprezentacji narodowej. Wcześniej był kapitanem dowodzonej przez Gerarda Juszczaka reprezentacji Polski do lat 21, a po zakończeniu wieku jurorskiego wskoczył do kadry A, z którą zdążył wywalczyć udział w barażach o Mistrzostwa Świata oraz ostatnio w Elblągu wspomógł reprezentacje w awansie do barażu o udział w Mistrzostwach Europy.

Od końca poprzedniego sezonu prowadziłem rozmowy z Prezesem Stasiukiem, rozmawiałem również z Marcinem Mikołajewiczem i stwierdziłem, że w Toruniu mogę się jeszcze bardziej rozwinąć i wiele nauczyć dlatego zdecydowałem się dołączyć do drużyny. Mam nadzieję, że uda mi się wesprzeć drużynę, żeby zdobyć jeszcze lepsze miejsce niż to w ostatnim sezonie. – mówi nowy zawodnik FC – Z zaklimatyzowaniem się w drużynie nie będzie problemów, mam tu już paru kolegów, mam nadzieje, że z innymi uda mi się równie szybko nawiązać dobry kontakt. Trener Żebrowski jest bardzo dobrym szkoleniowcem, mimo młodego wieku było widać po jego wyniku w Szczecinie, że jego praca nie idzie na marne. Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się zdobyć medal Mistrzostw Polski, a wiadomo, że najchętniej chcielibyśmy zdobyć złoto.

IMG 20170731 190013

Trzeba się cieszyć, że taki zawodnik dołączył do drużyny, Tomka nikomu nie trzeba przedstawiać to bardzo doświadczony zawodnik mimo jego młodego wieku. Jego siłą jest to, że jest uniwersalnym zawodnikiem, może zagrać na każdej pozycji na boisku. To co bardzo mnie cieszy, to fakt, że ma reprezentacyjne doświadczenie. Z pewnością jest to gracz który będzie stanowił o sile toruńskiego zespołu, ale również i młodzież będzie miała od kogo czerpać naukę. – opisuje Kriezela szkoleniowiec FC, Łukasz Żebrowski.

Dzisiaj, Pomarańczowo – Czarni wznawiają treningi, jak będzie wyglądał okres przygotowawczy? Będzie to dosyć intensywny okres, będziemy bardzo mocno pracować, zwłaszcza nad aspektami motorycznymi. Na koniec każdego tygodnia rozegramy grę kontrolną, 12 sierpnia w Chojnicach zagramy z Red Devils, natomiast 18 we własnej hali zmierzymy się z Constractem Lubawa. – kończy Żebrowski.