Kolejnym zawodnikiem który dołączył do drużyny Łukasza Żebrowskiego jest Dariusz Rychłowski.

Jest to trzeci po Mrówczyńskim i Kriezelu nowy zawodnik w toruńskiej drużynie i wszystko na to wskazuje, że ostatni który wzmocni Pomarańczowo-Czarnych w letnim okienku transferowym.

Rychłowski w środowisku futsalowym głównie jest znany z występów w I lidze, w zespole z Gniezna niespełna 26-letni zawodnik występował od wczesnych lat juniorskich, po raz pierwszy bramkę dla KS-u Gniezno zdobył w 2008 roku. Nowy zawodnik FC zarówno w KS Gniezno jak i w powstałym na podwalinach KS-u, Mieszku Gniezno był postacią wiodąca.

Ostatnie pół roku zawodnik z pierwszej stolicy Polski spędził wraz z Mariuszem Sawickim na wypożyczeniu w ekstraklasowym Red Devils Chojnice w 13 meczach dla Czerwonych Diabłów do siatki trafiał dwukrotnie, ponad to dwa razy ukarany został żółtym kartonikiem.

Popularny „Rysiu“ ma również za sobą występy w reprezentacji Polski w Futsalu U21, ówczesny trener kadry, Gerard Juszczak po raz pierwszy Rychłowskiego do reprezentacji powołał w 2012 roku na towarzyski dwumecz z Włochami który rozgrywany był w Szczecinie.

IMG 20170811 183059

Jestem zadowolony, że podpisałem kontrakt z ekstraklasową drużyną, pół roku spędziłem w Chojnicach także jakieś przetarcie już mam. Cieszę się, że znalazłem się w drużynie z Torunia, brązowy medalista z zeszłego sezonu też do czegoś zoobowiązuje, mam nadzieje, że będę przydatny dla zespołu. ­­– mówi nowy zawodnik FC – Z drużyną trenuje już drugi tydzień, myślę, że chłopacy dobrze mnie przyjęli, w szatni panuje fajna atmosfera, z zaklimatyzowaniem się nie miałem problemów.

A jakie cele na nadchodzący sezon stawia sobie Rychłowski? Od siebie oczekuje na pewno dobrych występów na parkietach ekstraklasowych, myślę również, że mam sam sobie coś do udowodnienia, że jestem bardziej wartościowym graczem niż tylko I-ligowym, mam nadzieje, że meczu na mecz będę lepszym zawodnikiem który będzie pomocny dla zespołu.

IMG 20170811 183129

Darek wykazał dużo determinacji żeby być częścią naszego zespołu, jest to chłopak z potencjałem który już dawno temu powinien grać w Ekstraklasie. Dzisiaj jest u nas na pokładzie co mnie bardzo cieszy. Od dłuższego czasu rozglądaliśmy się za zawodnikiem z lewą nogą, bo na tej pozycji mieliśmy deficyt, najbliższe pół roku będzie bardzo ważne i pokaże nam, czy Darek będzie się rozwijał w Ekstraklasie, ale myślę, że pójdzie to w dobrym kierunku. ­– na temat nowego zawodnika mówi Łukasz Żebrowski – Myślę, że na ten moment kadra FC jest zamknięta, nie powinno być już żadnych niespodzianek transferowych, na każdej pozycji mam wybór także teraz pozostaje nam szykować się do początku rozgrywek, 2 tygodnie minęły pozostało sześć, a jak wiadomo czas szybko leci. 

Dzisiaj również Pomarańczowo-Czarni zagrają pierwszą z zaplanowanych gier kontrolnych, o 13 rozpocznie się w Chojnicach sparing z tamtejszym Red Devils. Przede wszystkimi wiadomo, że pierwszy sparing po tak intensywnym okresie treningowym jest na „zmęczeniu“, ciężko wymagać od chłopaków świeżości także ja po tym meczu fajerwerków się nie spodziewam, natomiast chciałbym żeby pojawiły się elementy taktycznie zarówno w ofensywie jak i w defensywie które zaczęliśmy na treningach wprowadzać i je ćwiczyć. Chciałbym też dać szansę wszystkim zawodnikom którzy na dzień dzisiejszy trenują z nami. – kończy Żebrowski.