Niemal rok trwało postępowania mające na celu przyznanie obywatelstwa naszemu zawodnikowi, dziś możemy poinformować, że się udało!

Polski paszport dla Koli to spore ułatwienie w występach w barwach naszej drużyny.

Mykola do naszego kraju przyjechał w sierpniu 2009 roku, wówczas z grupą zawodników z Ukrainy dołączył do zespołu Marwitu Toruń, którego barwy reprezentował do dnia rozwiązania klubu w 2013 roku.

W barwach FC występuje od samego początku istnienia klubu, najpierw dwa sezony w pierwszej lidze, a od sezonu 2015/16 w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. Warto przypomnieć, że w sezonie 2013/14 pełnił również funkcję grającego trenera po tym jak ze stanowiska zrezygnował Mariusz Łangowski. Morozov również w naszym klubie pełnił rolę kapitana zespołu, w sezonie 2014/15 zaufaniem obdarzył go szkoleniowiec Klaudiusz Hirsch.

SKF 0719

Obywatelstwo jest dużym ułatwieniem dla zawodnika z Ukrainy nie tylko w kwestiach prywatnych ale również w futsalowych. Przypomnijmy, od sezonu 2016/17 w Futsal Ekstraklasie na parkiecie może przebywać jednocześnie tylko jeden zawodnik spoza Unii Europejskiej. Przez to Morozov nie mógł liczyć na dużą ilość występów, ponieważ również nasz bramkarz, Nicolae Neagu pochodzi spoza Unii.

Wszystko to spowodowało, że Kola pierwszą rundę zeszłego sezonu spędził na wypożyczeniu w I-ligowym Unisław Team, teraz na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby mógł w pełni trenować z zespołem. Zapewne również trener Żebrowski jest zadowolony z tej decyzji, teraz Morozova będzie mógł brać pod uwagę przy ustalaniu składu meczowego.