Przed rundą rewanżową doszło do zmian kadrowych w zespole prowadzonym przez Łukasza Żebrowskiego.

Nowym zawodnikiem Pomarańczowo-Czarnych został reprezentant Polski, Mateusz Cyman.

O zmianie barw przez Cymana plotkowano od dłuższego czasu, lecz dopiero w czwartkowe przedpołudnie zostały sfinalizowane wszystkie kwestie formalne. Nowy zawodnik torunian został do FC wypożyczony z KS-u Kamienica Królewska. Wypożyczenie obowiązuje do końca sezonu i zawiera klauzulę pierwokupu.

Do przejścia do Torunia skłoniła mnie chęć walki o najwyższe cele, FC jest jednym z kandytatów do miejsc medalowych. To co również skłoniło mnie do przejścia jest osoba szkoleniowca, trener Żebrowski jest znany z walki o najwyższe cele, a to mi odpowiada.- opowiada Cyman – Myślę, że udało mi się wkomponować w drużynę, koledzy przyjęli mnie ciepło, panuje tutaj znakomita atmosfera i z pewnością będzie się tu dobrze pracowało. Czy wystąpię w sobotni meczu? Nie do mnie należy ta decyzja, mam nadzieję, że dostanę szansę od trenera i będę mógł pokazać na co mnie stać.

Cyman na futsalowych boiskach znany jest z występów w AZS-ie UG Gdańsk, gdzie spędził pierwszą część sezonu, obecny sezon jest udany dla zawodnika z Kaszub, dotychczas zdobył 10 bramek w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy oraz został powołany przez Błażeja Korczyńskiego do reprezentacji Polski.

Mateusz Cyman i Patryk Stasiuk

Trafił do nas perspektywiczny zawodnik który chcę w swojej karierze zrobić krok do przodu, Mateusz obecnie ma dobry czas, który zaowocował powołaniem do reprezentacji. Za nim pierwsze treningi które pokazały, że musi jeszcze nadrobić braki w pewnych aspektach, aczkolwiek jest to zawodnik pracowity i pełen zaangażowania. - ocenia z kolei nowego zawodnika Łukasz Żebrowski – Mateusz na pewno jawi się jako fajna alternatywa dla Marcina Mikołajewicza jako taki naturalny zmiennik. Mam nadzieję, że jego przyjście do naszego zespołu wpłynie również pozytywnie na resztę zespołu, że wzmocni motywację reszty zespołu. Nie oznacza to też, że Mateusz z miejsca uzyska miejsce w składzie meczowym, będzie musiał na nie zapracować i udowodnić swoją wartość, wszystko w jego nogach i jego głowie. Myślę, że toruńska publiczność będzie mogła go ujrzeć w akcji w sobotnim meczu z AZS-em UŚ Katowice.

Przyjście Cymana do naszego zespołu to nie jedyne zmiany kadrowe przed drugą rundą. Z zespołem Łukasza Żebrowskiego pożegnał się Michał Suchocki który zdecydował się na zakończenie kariery, w naszych barwach nie zobaczymy również Dariusza Rychłowskiego który zdecydował się na rozwiązanie kontraktu z FC.