Przed zespołem Łukasza Żebrowskiego mecz w jaskini lwa, w piątkowy wieczór Pomarańczowo-Czarni zmierzą się na wyjeździe z zespołem Gatty Active Zduńska Wola.

A jak na to spotkanie zapatrują się nasi eksperci?

Nim jednak przejdziemy do spraw bieżących, jesteśmy Wam winni podsumowanie za mecz z AZS-em UŚ. Stało się! Po raz drugi w naszej zabawie padła pełna pula punktów, ponownie całe 6 punktów zgarnia Aśka Żmijewska co z 26 punktami pozwala jej na odskoczenie od reszty stawki. Na drugim miejscu, niezmiennie Cleverson Pelc z 16 punktami na koncie, trzecie miejsce zarezerwowane jest dla Rafała Szlagi który zgromadził 14 oczek, a stawkę zamyka Daniel Lebiedziński z 12 punktami.

To jak w oczach ekspertów wygląda mecz z Gattą? Przekonajmy się!

clevi

Cleverson Pelc: Z pewnością będzie to widowisko godne miana hitu kolejki, mecz według mnie będzie wyrównany, żadna z drużyn nie będzie w stanie zdominować drugiego zespołu. Jednakże, wydaje mi się, że Gatta zrobi wszystko by strata do Rekordu nie wzrosła w piątkowy wieczór. Są to doświadczeni zawodnicy którzy są bardzo groźni, a we własnej hali z pewnością będą podwójnie zmotywowani.

Zwycięzca: Gatta Active

Wynik: 5:3

szlaga

Rafał Szlaga: To będzie prawdziwy hit 13. kolejki Futsal Ekstraklasy. Stawka? Drugie miejsce w tabeli i psychiczna przewaga nad rywalem przed finałową fazą rozgrywek. Naprzeciw siebie staną zespoły, które walczą w tym sezonie o najwyższe cele i chcą pokrzyżować szyki rozpędzonemu Rekordowi Bielsko-Biała. Dla mnie faworytem tego spotkania będą gospodarze, którzy w tym sezonie przed własną publicznością nie stracili jeszcze punktu, a w ostatniej kolejce odprawili do domu z kwitkiem Słoneczny Stok Białystok, wygrywając 14:6! Football Club Toruń będzie musiał zagrać jak z nut, żeby pokrzyżować szyki Kocurom. Jaką niespodziankę szykuje trener Łukasz Żebrowski? Czy Pomarańczowo-Czarni postawia tym razem na ultradefensywę? Kibice ostrzą sobie zęby na pojedynek snajperów. Marcin Mikołajewicz zdobył już w tym sezonie 17 bramek. O jedno trafienie mniej ma Daniel Krawczyk, który wyraźnie złapał formę. Jednak nie spodziewałbym się tutaj gradu bramek, bo w takie potyczki wygrywa się przede wszystkim grą w tyłach.

Zwycięzca: Gatta Active

Wynik: 3:1

aska

Aśka Żmijewska: Czeka nas jeden z ciekawszych pojedynków tej kolejki. Dwie dobre drużyny, mające w swoich szeregach super strzelców (Mikołajewicz 17, Krawczyk 16 goli). Czyli nie pozostaje nic innego jak siąść głęboko w fotelach… ;)
W poprzedniej kolejce gospodarze piątkowego meczu rozgromili beniaminka z Białegostoku, zaś torunianie pewnie, chociaż nie tak wysoko, wygrali z AZS UŚ Katowice. Tym razem nie sądzę, żeby Kocurom udało się strzelić aż tyle bramek, ale myślę także, że niestety nie uda się odnieść kolejnego zwycięstwa FC.

Zwycięzca: Gatta Active

Wynik: 4:3

daniel

Daniel Lebiedziński: W Zduńskiej Woli spotkanie kolejki a biorąc pod uwagę "inny" poziom zespołu Rekordu to będzie to spotkanie dwóch najlepszych zespołów w kraju. Po obu stronach wiele uznanych nazwisk oraz wielu byłych i obecnych reprezentantów kraju. I to według mnie Ci byli kadrowicze w tym spotkaniu okażą się lepsi. "Stara" gwardia ze Zduńskiej Woli nadal ma dużo ochoty do gry a do tego Krawiec postanowił włączyć się do gry o koronę króla strzelców. Kola Neagu zadania mu nie będzie ułatwiał, ale wydaje mi sie że tym razem nie uda mu się zatrzymać gospodarzy. W Toruniu klasowych zawodników też nie brakuje ale może myślami będą juz powoli przy Euro? Do tego specyficzna hala "Kocurów" też będzie atutem gospodarzy więc finalnie stawiam ma wygrana Gatty.

Zwycięzca: Gatta Active

Wynik: 5:3