Po reprezentacyjnej przerwie wracamy do ligowej rzeczywistości i wznawiamy rozgrywki Futsal Ekstraklasy, w niedzielę udamy się w podróż do Gliwic na mecz z tamtejszym Piastem.

Do gry wracają również nasi eksperci którzy będą starali się Wam przybliżyć to czego możecie się spodziewać w zbliżających się rozgrywkach.

Niedzielne spotkanie z pewnością zapowiada się niezwykle ciekawie i emocjonująco, Piast zajmuje w ligowej tabeli pozycje bezpośrednio z nami i traci cztery punkty, łatwo więc wyliczyć, że w przypadku naszej wygranej odskakujemy gliwiczanom na 7 punktów, a z kolei gdy to zawodnicy ze Śląska okażą się lepsi do zbliżą się do nas na zaledwie oczko.

Nim jednak przejdziemy do typowań naszych ekspertów, zobaczmy jak wyglądą ekspercka tabela po meczu w Zduńskiej Woli. No i znowu mamy bank rozbity! Tym razem aż dwie osoby poprawnie wytypowało wynik meczu z Gattą przez co mogą dopisać sobie po 6 punktów, szczęśliwcami są Cleverson Pelc oraz Daniel Lebiedziński. Z kolei Aśka Żmijewska i Rafał Szlaga dopisują sobie po 2 punkciki za poprawne wytypowanie zwycięzcy.

Na czele wciąż znajduje się Aśka Żmijewska z 28 punktami, tuż za nią jest Cleverson Pelc który ma już 22 punkty i goni liderkę. Na trzecie miejsce wskoczył Daniel Lebiedziński z 18 oczkami, a stawkę zamyka Rafał Szlaga z 16 punktami. Jak klasyfikacja będzie wyglądać po meczu w Gliwicach? Poznajmy typy!

clevi

Cleverson Pelc:  Sporo myślałem o niedzielnym meczu w Gliwicach i jednego jestem pewien, nie będzie to łatwe spotkanie dla żadnej z drużyn. Oglądałem pojedynek Piasta w Białymstoku i muszę przyznać, że stylem Piast i FC dużo się nie różnią, są to drużyny o zbliżonym poziomie i potencjale, a pojedynki takich drużyn zawsze przynoszą wiele emocji. W pierwszej rundzie FC wygrało 4:0, ale wydaje mi się, że wynik nie do końca odzwierciedla boiskowe wydarzenia, jak będzie tym razem? Według mnie dojdzie do podziału punktów.

Zwycięzca: Remis

Wynik: 2:2

szlaga

Rafał Szlaga: W sobotę oczy wielu kibiców futsalu będą skierowane w kierunku Gliwic, gdzie miejscowy Piast zmierzy się z ekipą FC Toruń. Dla obydwu zespołów będzie to starcie o sześć punktów i przewagę psychologiczną przed rundą finałową. Torunianie po 13. kolejkach okupują 3. miejsce w tabeli i mają 4 punkty przewagi nad zespołem z Górnego Śląska. Do tej pory komplet oczek z hali przy ulicy Jasnej wywoziły w tym sezonie jedynie ekipy Rekordu Bielsko-Biała oraz Red Dragons Pniewy. Przed zespołem Łukasz Żebrowskiego jeden z najtrudniejszych meczów w tej rundzie. Porażka w Pucharze Polski z Czerwonymi Smokami z Pniew na pewno podrażniła sportowe ambicje Pomarańczowo-Czarnych. Dodatkowego smaczku dodaje tej rywalizacji fakt, że Klaudiusz Hirsch w poprzedniej kampanii prowadził do boju Football Club. Rywala zna więc jak własną kieszeń. Czy to wystarczy, żeby zapewnić sobie zwycięstw w tej potyczce. Fani Piastunek liczą na dobrą dyspozycję strzelecką Przemysława Dewuckiego oraz błysk jednego z Brazylijczyków. Gradu bramek raczej nie ma się co spodziewać, ponieważ Michał Widuch oraz Nicolae Neagu – to czołowi bramkarz Futsal Ekstraklasy.

Zwycięzca: Remis

Wynik: 2:2

aska

Aśka Żmijewska:  Mistrzostwa Europy, Mistrzostwami Europy, ale któż nie tęsknił za naszą rodzimą Ekstraklasą? No ok, może nie odpowiadajcie ;) Turniej w Lublanie pomału odchodzi w zapomnienie (chociaż wielu z nas – podobnie jak ja - myślami jest ciągle jeszcze na Słowenii), a do gry powracają drużyny Futsal Ekstraklasy.
I dobrze, że od razu czeka nas, w mojej opinii, bardzo interesujące spotkanie. FC Toruń wybiera się do Gliwic, gdzie zmierzy się z tamtejszym Piastem. Trzecia i czwarta drużyna w tabeli. Dwóch kontra trzech Reprezentantów. Były trener Kadry vs. obecny członek sztabu. To nie może być słabe widowisko. I na to też liczę.
Jesienią w Toruniu FC wygrało dość łatwo 4:0. Tym razem nie spodziewam się tak jednostronnego widowiska, ale sądzę, że ostatecznie ponownie wygrają podopieczni Łukasza Żebrowskiego.

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 4:5

daniel

Daniel Lebiedziński:  Bardzo trudne spotkanie do wytypowania bo spotykają się zespoły o podobnym potencjale. Na papierze zespól z Torunia wydaje się silniejszy bo to zespól oparty na kadrowiczach plus oczywiście Michał Wojciechowski i Cola w bramce. Będzie jednak torunianom cieżko zgarnąć 3 pkt. bo po gospodarzem spotkania jest zespól Piasta, który szczególnie w spotkaniach u siebie jest groźny. Klaudiusz rywala zna doskonale i postara się znaleźć sposób na FC Toruń. Z racji, że Gliwice to moje miasto stawiam na mała niespodziankę i zwycięstwo Piasta :)

Zwycięzca: Piast Gliwice

Wynik: 5:3