Po ponad miesięcznej przerwie związanej z Mistrzostwami Europy wracają rozgrywki Futsal Ekstraklasy. Przed podopiecznymi Łukasza Żebrowskiego niełatwe spotkanie.

Pomarańczowo-Czarni w niedzielę udadzą się w podróż do Gliwic by rozegrać mecz z tamtejszym Piastem.

Mecz w hali przy ulicy Jasnej, jest przez wielu uznawany za mecz kolejki. Wszak naprzeciw siebie staną drużyny z trzeciej i czwartej pozycji w ligowej tabeli, rywalizować będą z sobą drużyny o zbliżonym potencjale i podobnych celach. Zmierzą się z sobą reprezentanci kraju jak i trenerzy. A kto w tym wszystkim będzie lepszy? Dowiemy się w niedzielę, krótko przed godziną 18.

Na parkiecie dojdzie do pojedynku reprezentacyjnych pivotów, z jednej strony zobaczymy Marcina Mikołajewicza, a po drugiej strony barykady Przemysława Dewuckiego. Ten pierwszy, w bieżącej kampanii ma na koncie 18 trafień i znajduje się na 5 pozycji w klasyfikacji strzelców. Dewucki ma o 6 trafień mniej, co nie przeszkadza mu w byciu najlepszym strzelcem gliwickiej drużyny.

SKF 4711

W pierwszym meczu obu drużyn, górą byli torunianie którzy pewnie wygrali 4:0, jednak od tego czasu Piast wzmocnił się kadrowo, do drużyny z Gliwic dołączyli Adam Jonczyk i Marcin Czech którzy przeszli z wycofanej Lex Kancelarii. Barwy Piasta postanowił wzmocnić również Hiszpan Ivan Lopez Del Pino, który w zeszłym sezonie występował w polskiej lidze w pomarańczowo-czarnym trykocie.

Zresztą pisząc o meczu z Piastem trudno nie wspomnieć o aspekcie pozasportowym. W niedziele przeciwko swojej byłej drużynie stanie wcześniej wspomniany Del Pino oraz szkoleniowiec Piasta, Klaudiusz Hirsch. Pomimo, że obie drużyny zapowiadają, że będzie to dla nich spotkanie jak każde inne, to z pewnością chęć utarcia nosa drugiej stronie będzie wyższa niż zawsze.

SKF 4760

Niestety już dziś możemy potwierdzić, że na Śląsk udamy się w niepełnym składzie, w kadrze meczowej zabraknie kontuzjowanych Mateusza Waszaka oraz Kamila Naparło. Pierwszy zmaga się z naderwanym mięśniem dwugłowym uda i na chwilę obecną ciężko stwierdzić, kiedy Waszi wróci do gry, z kolei golkiper FC zmaga się z kontuzją nadgarstka i tu przerwa od treningów wynosi dwa tygodnie.

Wszystko to powoduje, że szansę dostaną młodsi zawodnicy czyli Kamil Domański oraz Dawid Wędołowski, ten pierwszy zresztą pokazał się z dobrej strony podczas meczów pucharowych, a ten drugi jest etatowym bramkarzem drugiego zespołu, a na co dzień ciężko trenuje pod bacznym okiem Nicolea Neagu.

Skoro już jesteśmy przy bramkarzach... w niedzielę naprzeciwko siebie staną Neagu i Widuch, dwóch doskonałych ligowych bramkarzy, o czym świadczyć może, że obie drużyny mają stracone po 31 bramek, a mniej ma tylko bielski Rekord. Wydawać się może, że kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu będą właśnie panowie stojącym między słupkami i to nie tylko co w ratowaniu drużyny przed stratą bramki, ale również w aspekcie ofensywny, obaj bowiem doskonale potrafią się podłączyć pod atak drużyny.

Mecz Piast Gliwice – FC Toruń rozpocznie się punktualnie o godzinie 16, a co ciekawe, ten i inne mecze Futsal Ekstraklasy będzie można zobaczyć na żywo za pośrednictwem serwisu TVCOM w którym od tej kolejki będą pokazywane wszystkie mecze futsalowej ekstraklasy. Sędziami tego spotkania będą Sławomir Steczko oraz Mariusz Krupa (Małopolski ZPN), arbitrem technicznym będzie Łukasz Szymczyk (Małopolski ZPN), a natomiast sędziom czasowym Dawid Cieślok (Śląski ZPN).