Podopieczni Łukasza Żebrowskiego odnieśli zwycięstwo w meczu XV kolejki Futsal Ekstraklasy 5:2, gdzie na wyjeździe zmierzyli z gliwickim Piastem.

Była to pierwsza wygrana naszego zespołu w hali przy ulicy Jasnej, hattrickiem popisał się Marcin Mikołajewicz, a dwa trafienia dołożył Michał Wojciechowski.

Mecz od początku zapowiadał się jako wyrównany pojedynek i tak pierwsze minuty wyglądały, oba zespoły co chwilę tworzyły akcje ofensywne, a walki i zaangażowania na parkiecie nie brakowało, wynik w 10 minucie otworzył Marcin Mikołajewicz który dobił piłkę po obronionym strzale. Zaledwie dwie minuty później było już 2:0 dla naszego zespołu, tym razem Mikołajewicz asystował Wojciechowskiemu który pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. W 19 minucie, nadzieje w serca gospodarzy wlał Sebastian Szadurski który strzałem zaskoczył Nicolae Neagu i zdobył bramkę.

Początek drugiej połowy był zdecydowanie na korzyść Piasta, i gdy już się wydawało, że remisowa bramka to kwestia czasu, nadeszła 26 minuta. Najpierw Mikołajewicz zdobył bramkę na 3:1, a zaledwie 12 sekund później podwyższył na 4:1. Dzieła zniszczenia dokonał Michał Wojciechowski który posłał pięknego loba nad głową bezradnego Widucha. Gliwiczanie jeszcze w końcówce próbowali gry z wycofanym bramkarzem, ale widać było brak pomysłu na grę w przewadze. Jeszcze w 39 minucie Sebastian Szadurski zdobył swoją drugą bramkę ale to było za mało, aby wygrać tego dnia z naszym zespołem.