Przed naszym zespołem mecz zaległej, XIV kolejki Futsal Ekstraklasy w którym zmierzą się we własnej hali z Red Dragons Pniewy.

Co ciekawe, oba zespoły są żadne rewanżu na przeciwniku.

Pomarańczowo-Czarni chcą zrewanżować się pniewianom za ostatnią porażkę w Pucharze Poslki, przypomnijmy, w 1/8 finału Red Dragons we własnej hali pokonało po dogrywce FC 3:2. Z kolei Smoki chcą wziąć odwet za porażkę z I rudny, gdy we własnej hali przegrali z nami 1:2, a wiadomo, że zwycięstwa na wyjeździe smakują najlepiej.

Kto będzie górą? Tego nie wie jeszcze nikt, ale obraz tego meczu postarają się Wam nakreślić nasi eksperci! W ostatniej kolejce, tylko Aśce Żmijewskiej udało się poprawnie wytypować zwycięzce meczu w Gliwicach i to ona wciąż prowadzi z 30 punktami na koncie, na drugim miejscu znajduje się Cleverson Pelc z 22 oczkami na koncie, najniższy stopień podium zarezerwowany jest dla Daniela Lebiedzińskiego który ma 18 punktów, a chrapkę na więcej z pewnością ma Rafał Szlaga który do tej pory zgromadził 16 oczek. Poznajmy zatem typy ekspertów na piątkowy mecz!

clevi

Cleverson Pelc: No cóż... po fantastycznej wygranej w Gliwicach, nie pozostaje mi nic innego jak wierzyć w kolejne wielkie zwycięstwo FC. Jestem naprawdę szczęśliwy jak patrzę na grę naszych chłopaków. Kola Neagu jest znakomity, zresztą jak zawsze, Miki zawsze znajdzie drogę do bramki, no Misiu Wojciechowski ze swoim „tranquilidad e qualidad” (spokój i jakość), jest miły dla oka. Zespół może też liczyć na Kolę Morozova który zawsze wspomoże swoim doświadczeniem i umiejętnościami, cieszy mnie również Tomek Kriezel który widać, że wkomponował się idealnie w zespół. W Toruniu widać, że każdy z zawodników zna swoje zadania które mają na celu dobro drużyny, to znak również dla Łukasza Żebrowskiego, że jego praca przynosi efekty. Jeśli torunianie do końca będą skupieni i skoncentrowani to będzie bardzo trudno z nimi wygrać.

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 6:2

szlaga

Rafał Szlaga:  Fani Pomarańczowo-Czarnych jeszcze nie zdążyli się nacieszyć wysoką wygraną w Gliwicach, a ich pupile już w piątek zagrają u siebie z groźną i nieobliczalną na wyjazdach ekipą Red Dragons Pniewy. Czerwone Smoki po zimowych wzmocnieniach myślą o czymś więcej niż jedynie awans do mistrzowskiej szóstki. Na obcych parkietach radzą sobie w obecnej kampanii przyzwoicie. 4 zwycięstwa, 3 porażki, cenne zwycięstwo 2:0 w Gliwicach – to bilans, który może robić wrażenie. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego w ostatnim ligowym starciu prezentowali się dobrze w wielu aspektach futsalowego rzemiosła. Skuteczność, mądra i odpowiedzialna gra w defensywie – to obecnie największe atuty zespołu z Grodu Kopernika. Warto dodać, że w tym sezonie Football Club Toruń tylko raz zaznał goryczy porażki na własnym parkiecie. Wygrana z Red Dragons pozwoli realnie myśleć o skutecznej pogoni w tabeli za Gattą Active Zduńska Wola, która w 14. kolejce zagra na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 4:2

aska

Aśka Żmijewska:  Ponieważ rozegraliśmy kolejkę numer 15. to teraz czas na kolejkę 14. A co! ;) Wszystko to jeszcze efekt przerwy reprezentacyjnej. Tym razem torunianie podejmują u siebie Czerwone Smoki z Pniew. Goście w poprzedni weekend ulegli u siebie Rekordowi Bielsko-Biała, ale chyba w jednym z najniższych wymiarów – bo tylko 0:4. FC – zgodnie z moimi przypuszczeniami – pokonał w Gliwicach Piasta. Jaki wynik obstawiam w ten weekend? Wygraną gospodarzy. Red Dragons są na pewno groźną drużyną, ale jednak lepiej radzą sobie u siebie. Dodatkowo ten sezon (dotychczas) nie jest w ich wykonaniu tak efektowny jak chociażby poprzedni rok. Torunianie zaś są ewidentnie „na fali” i sądzę, że zrobią wszystko, by w piątek zapisać na swoim koncie kolejne 3 punkty i podtrzymać dobrą passę.

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 6:2

daniel

Daniel Lebiedziński:  Zespół FC Toruń wskoczył chyba na odpowiednie tory i wydaje mi się, że z kolejki na kolejkę grają coraz lepiej. Nie doceniłem ich siły tydzień temu a Miki i Misiek zabrali mi punkty w tabeli "ekspertów". Tym razem także postawie na małą niespodziankę i uważam że spotkanie zakończy się remisem. Smoki wzmocnione Dominikiem i Romanem będą ciężkim przeciwnikiem dla każdego zespołu i w Toruniu mam nadzieję, że mnie w tej opinii utwierdzą. Stawiam na remis, ale żeby tak było bramkarz pniewian musi być w dyspozycji z meczu z Rekordem i wybronić Mikiemu parę "setek".

Zwycięzca: Remis

 4:4