Przed podopiecznymi Łukasza Żebrowskiego nie lada zadanie. W ramach XVI kolejki Futsal Ekstraklasy, zmierzą się z Rekordem Bielsko-Biała.

Co o tym spotkaniu sądzą nasi eksperci? Wbrew pozorom zdania są podzielone!

Rekordziści w tym sezonie nie biorą jeńców, 15 meczów równa się 15 wygranych. Przewaga 13 punktów nad drugim zespołem w tabeli oraz prawie 120 strzelonych bramek robi wrażenie! Zatrzymanie Rekordu wydaje się rzeczą wręcz niemożliwą, aczkolwiek wiadomo nie od dziś, że w rzeczach niemożliwych, Miki i spółką się lubują. Jak będzie w poniedziałek?

Nim przejdziemy do meczu, poznajmy przewidywania naszych ekspertów na to spotkanie. Pośród naszej loży panuje umiarkowanym optymizm, podsycony zdobyczą punktową za mecz z Pniewami, nie mal każdy poprawnie wytypował zwycięzce, nie mal ponieważ z grona wyłamał się Daniel Lebiedziński stawiający na remis. Tak więc na czele wciąż mamy Aśkę Żmijewską z 32 punktami na koncie, drugie miejsce należy do Cleversona Pelca który ma 24 oczka, najniższy stopień podium zarezerwowany jest dla ex aequo Daniela Lebiedzińskiego i Rafała Szlagi, obaj mają po 18 punktów.

Poznajmy „rekordowe” typy!

clevi

Cleverson Pelc: Zdecydowanie najcięższe zadania przed naszą drużyną, Rekord jest hegemonem polskiej ligi. Aczkolwiek, jak to w życiu bywa, faworyt nie zawsze wygrywa. Jeśli tylko chłopacy z FC zagrają w pełni skupieni oraz dadzą z siebie wszystkie siły to nie ma powodów by bać się bielszczan, a wiem, że ich stać na to! Rekord jest niesamowitym zespołem ze składem pełnym świetnych zawodników, aczkolwiek to tylko futsal. W futsalu jak i w życiu, wszystko jest możliwe i tym razem wierzę, że 3 punkty zostaną w Toruniu!

Zwycięzca: FC Toruń

Wynik: 4:3

szlaga

Rafał Szlaga:  Kibice mistrza Polski chętnie wracają myślami do spotkania w I rundzie, kiedy to Rekord rozwalcował u siebie FC Toruń aż 9:2. Pomarańczowo-Czarni prowadzili od 2. minuty po golu Mateusza Waszaka 1:0, ale później do siatki trafiali już głównie Rekordziści. Zespół Andrzeja Szłapy po 15. kolejkach z kompletem punktów przewodzi ligowej tabeli i od wielu tygodni może patrzeć na resztę stawki z góry. Jeszcze nikt w tym sezonie nie był w stanie zatrzymać tej biało-zielonej maszyny. Czy zrobi to Football Club Toruń? Szansa na to jest...biorąc pod uwagę fakt, że „Twierdza Toruń” w obecnej kampanii padła tylko raz. Pomarańczowo-Czarni, wygrywając na wyjeździe pewnie z Piastem Gliwice pokazali, że potrafią grać efektywnie i mogą powalczyć w tym sezonie nawet o mistrzostwo. Zespół z Podbeskidzia pokonał w ostatniej kolejce AZS Katowice, ale piąty bieg włączył dopiero w końcówce. W Pucharze Polski wygrali (tylko?) 3:1 z pierwszoligowym GSF-em Gliwice, ale grali w okrojonym składzie. Ostrzę sobie zęby na pojedynek dwóch najskuteczniejszych graczy Futsal Ekstraklasy, Marcina Mikołajewicz oraz Michala Seidlera. Trudno wskazać faworyta tego starcia. Pachnie remisem, ale ze wskazaniem na bielszczan, którzy zregenerowani i w pełni sił mogą zebrać kolejny skalp.

Zwycięzca: Rekord Bielsko-Biała

Wynik: 2:3

aska

Aśka Żmijewska: FC Toruń - Rekord Bielsko Biała. Mecz zawarty w trzech cytatach.
"Bo jak nie Wy (my), to kto?". Jeśli ktokolwiek ma w tej lidze urwać punkty Rekordowi to uważam, że może to być właśnie FC (jeszcze Piast, ale ten mecz nie w tej kolejce). Bielszczanie ewidentnie zredukowali ostatnio bieg z 5 na 4, także jest okazja ;) torunianie za to poczynają sobie coraz lepiej, więc na pewno czeka nas bardzo dobre spotkanie.
"Liga będzie ciekawsza". No bo co to za zabawa, gdy zwycięzcę zna się po kilku minutach (kolejkach)? Oczywiście ewentualna strata punktów przez bielszczan nie spowoduje, że nagle poczują oddech na plecach, no ale przynajmniej pozostałe drużyny nie stracą do końca zapału.
"Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana". Ten cytat idealnie pasuje do dwóch kwestii. Po pierwsze FC, jeśli chce (a na pewno chce) bić się o jak najwyższe miejsce w lidze musi zaryzykować w tym meczu i ... nie bać się go wygrać. A po drugie, ja nie będę szła na łatwiznę i obstawiała po prostu wygranej gości. Niech się coś dzieje i w tej naszej zabawie (patrz punkt drugi). Myślę, że torunian w poniedziałek stać nawet na wygraną, ale postawię na remis i ciekawy, bramkowy mecz.

Zwycięzca: remis

Wynik: 4:4

daniel

Daniel Lebiedziński:  Drużyna z Torunia w ostatnich kolejkach prezentuje się naprawdę świetnie i notuje zwycięstwa. Może dlatego, że ja ostatnio stawiałem na ich przeciwników. Tym bardziej teraz stawiając na zespól z Bielska powinni być spokojni o wynik. Ale do Torunia przejedzie zespól absolutnie poza zasięgiem reszty zespołów FE. Rekord posiada na każdej pozycji dwóch bardzo dobrych zawodników i właśnie te dwie mocne czwórki demolują rywali. Jednak w tym spotkaniu postawie na pierwszą stratę punktów Rekordu i remis - MVP spotkania Cola Neagu :)

Zwycięzca: remis

Wynik: 4:4