Bartosz Przypis to zawodnik, którego sympatycy futsalu kojarzą doskonale! Bartosz od początku swojej futsalowej przygody reprezentował toruński TAF gdzie występował w grupach młodzieżowych, a od sezonu 2016/2017 na I-ligowych parkietach.

W ostatnim czasie jego dobrą postawę na parkiecie dostrzegł trener Łukasz Żebrowski:

„Obserwowalem Bartosza w ostatnim sezonie na I – ligowych parkietach w rywalizacji z lokalnym rywalem, czyli drużyną Dynamika. Doszedłem do wniosku, że to właściwy moment, żeby podniósł sobie poprzeczkę i spróbował swoich sił na parkietach Futsal Ekstraklasy”

Bartosz Przypis zaczął trenować w wieku 11 lat w Mustangu Ostaszewo za namową Kolegów ze szkoły. Po kilku latach otrzymał propozycję gry w Gwieździe Toruń gdzie poznał trenera Mariusza Łangowskiego, który zaprosił zawodnika na pierwszy futsalowy trening.

Bartosz występował w Toruńskiej Akademii Futsalu w Mistrzostwach Polski w kategoriach od U16 do U20. Był ważnym ogniwem drużyny TAF-u, która wywalczyła Wicemistrzostwo Polski U-20.

Dlaczego futsal ? „Zakochałem się w hali dlatego, że jest to o wiele szybsza gra i częściej jesteś z piłką przy nodze. A to bardzo lubię!” – podkreśla obecnie 23 – letni zawodnik.

Bartosz Przypis ma jeszcze spore rezerwy, które w najbliższym czasie jeszcze uwolni i stanie się lepszym graczem – podkreśla trener Łukasz Żebrowski. „To bardzo charakterny i dobrze czytający grę zawodnik. Dobrze komunikuje się z Kolegami na parkiecie” – dodaje Żebro.

Także dla samego zawodnika praca ze szkoleniowcem „pomarańczowo – czarnych” jest niezwykle istotna. Dlaczego więc Bartek zdecydował się na przejście do FC Reiter Toruń ?

„Pierwszym powodem był Łukasz Żebrowski. Wiem, że jest dobrym i profesjonalnym trenerem i dużo się będę mógł od niego nauczyć. Drugi powód to chęć sprawdzenia samego siebie na poziomie Futsal Ekstraklasy. Dziękuję trenerowi za daną mi szansę i zaufanie. Zrobię wszystko żeby to wykorzystać”.

W poprzednim sezonie Bartosz Przypis zdobył na I-ligowych parkietach 10 goli.

Bartosz, witamy w Football Club Toruń! Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za dalszy rozwój Twojej piłkarskiej kariery! Powodzenia na parkietach Futsal Ekstraklasy!

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń