„Pomarańczowo – czarni” w sobotę odnieśli cenne zwycięstwo w Białymstoku pokonując miejscowy MOKS Słoneczny Stok 5:1!

Jeszcze przed meczem trener Łukasz Żebrowski przestrzegał swoich zawodników przed silną fizycznie drużyną z Podlasia deklarując jednocześnie, że do Białegostoku FC Toruń jedzie po zwycięstwo!

Wynik spotkania już w 5 minucie otworzył Marcin Mrówczyński pewnie wykorzystując rzut karny, a kilka chwil później Norberta Jendruczka pokonał Konrad Jekiełek i było już 2:0 dla gości. To jednak nie koniec strzelania w pierwszej części meczu. Na 3:0 w 13 minucie spotkania podwyższył Patryk Szczepaniak. Słoneczny Stok trafił do bramki FC Toruń krótko przed przerwą. W 19’21” meczu bramkę zdobył Michał Osypiuk jednak odpowiedź „pomarańczowo – czarnych” była natychmiastowa!

Zaledwie 23 sekundy później czwartą bramkę dla FC Toruń zdobył zawodnik z numerem 4 – Michał Wojciechowski – i był to gol numer 400 FC Toruń w Futsal Ekstraklasie!

Po przerwie gospodarze próbowali odrobić straty grając z lotnym bramkarzem, ale torunianie zachowali czujność w defensywie.

Wynik spotkania w 30′ ustalił Marcin Mrówczyński. Torunianie odnieśli tym samym czwarte ligowe zwycięstwo w tym sezonie, co ciekawe każde z nich odniesione na wyjeździe.

Ciężko pracujemy i cierpliwie czekamy na przełamanie we własnej hali! Najbliższa okazja już w środę (4.11)

Przed FC Toruń trudny pojedynek z Wicemistrzem Polski – Constractem Lubawa! Czas na odczarowanie Areny Toruń!