W niedzielę 13 sierpnia nasi piłkarze rozegrali kolejny mecz sparingowy. Tym razem do Torunia przyjechała Pogoń ’04 Szczecin. W jej składzie znalazł się były gracz Football Clubu Karol Czyszek. Pojedynek podzielono na trzy części po 25 minut każda. Czas gry nie był przerywany.

Od pierwszej minuty bramki gospodarzy strzegł Nicolae Neagu i spisywał się bez zarzutu. Gospodarze zanotowali imponujący początek spotkania szybko zdobywając trzy bramki. Na listę strzelców wpisał się jeden z testowanych zawodników, a dwukrotnie bramkarza ze Szczecina pokonał Kacper Zboralski. W kolejnych minutach do siatki „portowców” trafiali Michał Wojciechowski, Remigiusz Spychalski, oraz Marcin Mikołajewicz. W ostatniej odsłonie meczu, dostępu do bramki FC strzegł młody Mateusz Iwański. Pojedynek zakończył się remisem 6:6.

Na pewno nie można patrzeć na wyniki, bo to jest chyba sprawa drugorzędna na tym etapie przygotowań. Trzeba się cieszyć z tego, że zagraliśmy na niezłym poziomie przez trzy tercje. Nowi zawodnicy wkraczają do zespołu, uczą się tego czego my uczyliśmy się przez ostatnie sezony. Dla nich jest to kompletna nowość, ale dziś wyglądało to fajnie. Wczoraj zwycięstwo, dziś remis, powinniśmy być szczęśliwi po tych dwóch dniach – podsumował Marcin Mikołajewicz.

Football Club Toruń – Pogoń ’04 Szczecin 6:6

Bramki: Zawodnik testowany, Zboralski x2, Wojciechowski, Spychalski, Mikołajewicz

F.C. Toruń