W ramach rywalizacji w 1/16 finału Pucharu Polski nasi zawodnicy zmierzyli się z Klubem Sportowym Futsal Oborniki. O tym, która z drużyn awansuje do kolejnej rundy decydował jeden pojedynek na boisku rywala. Mecz rozpoczął się lepiej dla naszego zespołu. W 8 minucie do bramki gospodarzy trafił Tomasz Kriezel, a 3 minuty później prowadzenie podwyższył Mateusz Cyman. Dwubramkowa przewaga wicelidera Futsal Ekstraklasy nie ostudziła ambicji pierwszoligowca. Gospodarze potrzebowali zaledwie czterech minut aby doprowadzić do remisu. Do siatki FC trafił Jakub Krzyżanowski i Mikołaj Wicberger. Na przerwę to jednak podopieczni Łukasza Żebrowskiego schodzili prowadząc 3:2. Tuż przed końcem pierwszej połowie Tomasz Wicberg pokonał bramkarza swojej drużyny.

Mało kto z pewnością spodziewał się tak emocjonującej końcówki meczu. W 39 minucie spotkania czwartą bramkę dla gości zdobył Tomasz Kriezel. Chwilę później gospodarze odpowiedzieli trafieniem Bartosza Banasika. Torunianie utrzymali korzystny rezultat do końca spotkania. KS Futsal Oborniki zaprezentował się jednak z bardzo dobrej strony zawieszając wiceliderowi Futsal Ekstraklasy bardzo wysoko poprzeczkę.

KS Futsal Oborniki – FC Toruń 3:4(2:3)

Pojedynki w ramach 1/8 finału Pucharu Polski zgodnie z terminarzem zostaną rozegrane 16 i 17 lutego.