W najbliższy weekend po przerwie reprezentacyjnej na parkiety wybiegną piłkarze Statscore Futsal Ekstraklasy! Przed nami już 29 seria spotkań. Rywalem „pomarańczowo – czarnych” będzie Acana Orzeł Jelcz-Laskowice.

Dla obu zespołów będzie to 6 spotkanie w historii i co ciekawe dopiero drugi mecz, który zostanie rozegrany w Toruniu. Bilans minimalnie na korzyść Orła. 3 wygrane mecze i 2 porażki.

Orzeł występuje w Futsal Ekstraklasie od sezonu 2018/2019, w którym zajął bardzo wysokie czwarte miejsce. FC Toruń zdobył wtedy Wicemistrzostwo Polski!

Zespół prowadzony przez Łukasza Żebrowskiego wygrał oba mecze w rundzie zasadniczej 2:1. W rundzie finałowej lepsi byli zawodnicy z Jelcza-Laskowic, którzy wygrali 7:3. Dodajmy, że tydzień wcześniej torunianie zapewnili sobie Wicemistrzostwo Polski pokonując we własnej hali Clearex Chorzów.

W sezonie 2019/2020 obie drużyny rozegrały tylko jedno spotkanie. Jak doskonale pamiętamy rozgrywki Futsal Ekstraklasy zostały najpierw zawieszone, a później przedwcześnie zakończone z powodu pandemii koronawirusa. W meczu rozegranym w Jelczu-Laskowicach lepsi byli gospodarze wygrywając 3:0.

W tym sezonie w listopadzie po zaciętym i wyrównanym meczu także triumfowali zawodnicy Orła, którzy wygrali 2:1. Gola dla FC zdobył niezawodny Marcin Mikołajewicz.


Dodajmy, że w Acanie występuje były zawodnik naszego Klubu – Mykola Morozov. Torunianie w niedzielę będą musieli uważać również na Arkadiusza Szypczyńskiego, który w tym sezonie zdobył już 20 goli.

Zapowiada się kolejne ciekawe i wyrównane spotkanie w Arenie Toruń! Emocji na pewno nie zabraknie! Spotkanie w niedzielę (18.04) o godzinie 18:00.

Transmisja, którą zrealizuje Telewizja Toruń do zobaczenia na www.tvcom.pl

Bezpośredni link: https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Futsal/Liga-Ekstraklasa/Sezona-2020-2021/198619-FC-Reiter-Torun-KS-Acana-Orzel-Futsal-Jelcz-Laskowice-29-kolejka.htm

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń