Piłkarze FC Toruń wczoraj (03.08) po długiej przerwie spotkali się w końcu na pierwszym wspólnym treningu w hali!

W zajęciach prowadzonych przez duet Łukasz Żebrowski – Krzysztof Wasilkiewicz wzięło udział około dwudziestu graczy. Wśród nich nie brakowało piłkarzy testowanych oraz zawodników, którzy w nowym sezonie na pewno grać będą z herbem FC Toruń na piersi!

Jednym z nich jest bramkarz Krzysztof Iwanek, wychowanek Mistrza Polski Rekordu Bielsko – Biała. Zawodnik był filarem reprezentacji Polski U-21 prowadzonej przez Łukasza Żebrowskiego, która w poprzednim roku dotarła do półfinału Mistrzostw Europy i wywalczyła tam historyczny brązowy medal dla Polski.

Dobra praca nóg i gra ofensywna to jeden z wielu mocnych punktów nowego bramkarza FC Toruń porównywanego przez niektórych do byłego golkipera „pomarańczowo – czarnych” Nicoale Neagu.

Jak na to porównanie reaguje Iwanek ?

Jak w czasie pandemii koronawirusa i kilku miesięcy bez grania w piłkę i normalnych treningów radził sobie 20 – letni bramkarz FC Toruń ?

Krzysztof Iwanek ma wypełnić lukę w bramce po odejściu Kamila Naparło. Bramkarz do bycia numerem 1 podchodzi jednak z dużą pokorą.

Dodajmy na koniec, że Krzysztof Iwanek to nie jedyny transfer FC Toruń przed startem nowego sezonu! O kolejnych nazwiskach będziemy informować. Futsal Ekstraklasa rozpocznie rozgrywki na początku września. Dzisiaj (4.08) poznamy dokładny terminarz.


Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń