Nasi piłkarze nie próżnują! Zaraz po wygranym meczu z P.A. NOVA Gliwice rozpoczęły się przygotowania do kolejnego meczu Statscore Futsal Ekstraklasy! W najbliższą środę (24.03, godz. 18:30) „pomarańczowo – czarni” w hali bocznej Areny Toruń podejmą Clearex Chorzów.

Niedziela to był dzień na regenerację. Już w poniedziałek nasi zawodnicy trenowali w Arenie Toruń. Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z treningu.

Środowy mecz z Clearexem będzie pierwszym z serii trzech spotkań, które rozegramy we własnej hali. Przed nami seria aż trzech domowych spotkań! Transmisję na żywo z meczu 26 kolejki Statscore Futsal Ekstraklasy przeprowadzi ekipa Telewizji Toruń! Będą wywiady, analizy, ciekawy komentarz i super meczycho!

Mecze z Clearexem od wielu sezonów to „creme de la creme” dla każdego Kibica! Prawdziwa wisienka na torcie! To będzie trudna przeprawa i ciężki bój o ligowe punkty! Jednak „pomarańczowo – czarni” mają sposób na ten zespół. W pierwszym meczu w Chorzowie górą był FC Reiter Toruń, który wygrał 3:2!
Aby liczyć się w walce o medale Clearex musi w Toruniu wygrać! Ale drużyna FC Reiter Toruń chce także podtrzymać zwycięską passę i dać radość sobie i swoim sympatykom.

Zespół ze Śląska to obok Rekordu Bielsko – Biała najbardziej utytułowany polski klub futsalowy! Także w tym sezonie chorzowianie nie ukrywają swoich medalowych aspiracji!

W minionej kolejce zespół prowadzony przez Mirosława Miozgę niespodziewanie przegrał na własnym parkiecie z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok 2:4. Porażka dziwi tym bardziej, że kilka dni wcześniej Clearex pokonał Rekord Bielsko – Biała w meczu Pucharu Polski. Co ciekawe chorzowianie jako jedyny zespół w Futsal Ekstraklasie pokonał Mistrzów Polski także w lidze. Clearex to drużyna nieobliczalna! Mająca w składzie reprezentantów Polski: Mikołaja Zastawinika, czy będącego w świetnej formie Sebastiana Leszczaka oraz najlepszego strzelca Futsal Ekstraklasy w historii – Daniela Krawczyka!

To mecz, który trzeba zobaczyć! Bądźcie z nami!

Bezpośredni link do transmisji: https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Futsal/Liga-Ekstraklasa/Sezona-2020-2021/198394-Football-Club-Torun-Clearex-Chorzow-26-kolejka.htm

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń