Kiedy „pomarańczowo – czarni” zdobywali swój pierwszy medal w Futsal Ekstraklasie, zespół Orła Jelcz Laskowice awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Oba zespoły po raz pierwszy zagrały ze sobą w sezonie 2018/2019. Oba mecze w rundzie zasadniczej na swoją korzyść rozstrzygnął Football Club Toruń wygrywając w Jelczu Laskowicach i własnej hali 2:1. W sezonie 2018/2019 obie drużyny spotkały się raz jeszcze w rundzie finałowej. Torunianie tydzień po wywalczeniu Wicemistrzostwa Polski przegrali z Orłem na wyjeździe 3:7.

W poprzednim, niedokończonym sezonie Futsal Ekstraklasy obie drużyny zdążyły rozegrać tylko jedno spotkanie. Torunianie w meczu wyjazdowym ulegli drużynie Orła 0:3. Okazji do rewanżu niestety już nie było, bo rozgrywki zostały najpierw zawieszone, a później przedwcześnie zakończone.

W obecnej batali Statscore Futsal Ekstraklasy lepiej radzą sobie zawodnicy Acany Orzeł Jelcz Laskowice, co oczywiście nie oznacza, że FC Reiter Toruń stoi w tym meczu na straconej pozycji! Tym bardziej, że jak na razie „pomarańczowo – czarni” lepiej radzą sobie na parkiecie rywala niż we własnej hali.

Zespół hiszpańskiego trenera Chusa Lopeza komplementuje trener Łukasz Żebrowski.

Jak kolejnym meczu wyjazdowym poradzą sobie toruńscy piłkarze ? Będzie można się o tym przekonać na żywo!

Bezpośrednia transmisja: https://www.tvcom.pl/Gra/Sport-Futsal/Liga-Ekstraklasa/Sezona-2020-2021/193897-KS-Acana-Orzel-Futsal-Jelcz-Laskowice-Football-Club-Torun-12-kolejka.htm


Marcin Pułaczewski (FC Reiter Toruń)

F.C. Toruń