Daniel Gallego Garcia został nowym piłkarzem FC Reiter Toruń! Zawodnik pochodzi z Kolumbii. Urodził się w miejscowości Bello. Daniel ma 24 lata i jak sam mówi: „Bardzo się cieszę, że mogę być w FC Toruń, czuję się bardzo zmotywowany. Chcę dać z siebie wszystko w tym sezonie!”

Swoją piłkarską przygodę rozpoczął w Medellin jednak szybko zakochał się w futsalu. Swój pierwszy futsalowy kontrakt podpisał w wieku 17 lat z drużyną Real Antioquia. Później jego kariera nabierała rozpędu. Występował w zespołach Rionegro Futsal, Dorada Futsal, Lions Futsal, a w ostatnim czasie trenował z zespołem CD Alianza Platanera.

Zawodnik dwukrotnie występował w rozgrywkach Copa Libertadores (Liga Mistrzów Ameryki Południowej) Wspólnie z drużyną Real Antioquia zajął w finale trzecie miejsce.

Daniel Gallego Garcia ma na swoim koncie także występy w reprezentacji narodowej Kolumbii do lat 20.

Co sądzi o grze w Statscore Futsal Ekstraklasie ? „To dla mnie duże wyzwanie, ale zawsze je lubiłem! Wierzę w siebie, swoje umiejętności i to co mogę zaoferować swojemu zespołowi jako zawodnik!”

Liczymy, że Daniel udanie wkopomnuje się w zespół prowadzony przez trenera Łukasza Żebrowskiego, który bardzo cieszy się z tego transferu.

W Kolumbii Daniel nie tylko grał w futsal, ale był także pilnym studentem Wychowania Fizycznego i Sportu. Jak gąbka chłonie język polski! 🙂 Pierwsze słowa, których się nauczył to „dobra, dobra” 🙂

O dyspozycję Daniela Gallego Garcia jesteśmy więc spokojni! Będzie dobrze! 🙂

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki! ✊✊✊

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń