31 ligowych spotkań w STATSCORE Futsal Ekstraklasie rozegrali w minionym roku zawodnicy FC Reiter Toruń. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego wygrali 14 spotkań, zanotowali 7 remisów i doznali 10 porażek.

Najwięcej bramek dla „pomarańczowo – czarnych” w 2021 roku, co nie jest żadną niespodzianką zdobył Marcin Mikołajewicz. „Miki” trafiał do siatki 15 razy!

Kapitan FC Reiter Toruń prowadzi także zdecydowanie w klasyfikacji najlepszych strzelców FC Toruń w historii występów w Futsal Ekstraklasie.

Tuż za nim znajduje się Michał Wojciechowski, który w tym roku może zdobyć jubileuszową 50 bramkę dla „pomarańczowo – czarnych”. Przypomnijmy, że „Misiu” w Futsal Ekstraklasie zdobył łącznie już 80 goli!

A klasyfikacja TOP 10 strzelców wygląda następująco:

W tym roku na podium może wejść Marcin Mrówczyński, który zdobył już dla FC 37 goli. „Mrówa” traci tylko dwie bramki do Tomasza Kriezela. Jednak niewiele mniej goli na swoim koncie mają: Mateusz Waszak i Remigiusz Spychalski. Na kolejne gole dla FC liczą także kibice w wykonaniu Mateusza Cymana.

Nie możemy się doczekać kolejnych spotkań w STATSCORE Futsal Ekstraklasie! Najbliższe spotkanie po Mistrzostwach Europy. 12/13 lutego FC Reiter Toruń podejmie Mistrza Polski – Rekord Bielsko – Biała.

Dodajmy, że w tym roku torunianie zdobędą także gola numer 500 w Futsal Ekstraklasie. W starym roku licznik zatrzymał się na 499 trafieniach!

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń