W piątek kolejne szczegółowe badania przeszedł zawodnik Football Clubu Krzysztof Elsner. Przypomnijmy, że torunianinowi w okresie przygotowawczym odnowiła się kontuzja stopy, z którą zmagał się już w poprzednim sezonie. Po kolejnych szczegółowych badaniach wiemy już, że Elsner do treningów wróci w przyszłym tygodniu.

-W następny poniedziałek będę już mógł zacząć biegać. Kość, która była nadpęknięta już się zrosła. Kolejna kość jest jeszcze pęknięta w 1/3 – wyjaśnia Krzysztof Elsner.

W ostatnim czasie Elsner starał się przygotowywać fizycznie do nowego sezonu na tyle, na ile pozwala jego uraz. Torunianin korzystał z basenu oraz ćwiczył na siłowni. We wtorek drużyna FC Toruń wyjedzie na zgrupowanie w Bielsku-Białej. W gronie zawodników, których trener Łukasz Żebrowski zabierze na obóz przygotowawczy znalazł się Krzysztof Elsner.

-Krzysztof jest częścią naszej drużyny. To, że leczy uraz nie oznacza, że ma nie być z zespołem. Obóz będzie przede wszystkim poświęcony pracy nad taktyką, stąd bardzo ważna jest obecność Krzysztofa. W trakcie zgrupowania Elsner będzie mógł także rehabilitować swoją kontuzjowaną stopę – komentuje trener Łukasz Żebrowski.

 

F.C. Toruń