W sobotę 24 listopada futsaliści FC Toruń zmierzą się na wyjeździe z drużyną AZS-u UG Gdańsk. Oba zespoły przystąpią do tego pojedynku w zupełnie innych nastrojach. Torunianie po rozegraniu ośmiu kolejek są liderem Futsal Ekstraklasy z dorobkiem 19 punktów. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego budują kapitalną serię bowiem wygrali pięć ligowych pojedynków z rzędu. Kluczem do sukcesów brązowych medalistów jest szczelna defensywa. Najlepszy dowód to zaledwie 16 straconych bramek. Mniej w tym sezonie stracili tylko gracze mistrza kraju Rekordu Bielsko-Biała.

Zdecydowanie mniej optymistyczna atmosfera panuje nad morzem. Gdańszczanie zajmują 10 miejsce w tabeli a na zwycięstwo w rozgrywkach czekają od 16 września. W inaugurującej sezon kolejce akademicy pokonali na wyjeździe Piasta Gliwice 5:4. Cztery ostatnie pojedynki to już jednak same porażki AZS-u UG Gdańsk. W ostatniej kolejce akademicy przegrali na wyjeździe z Red Dragons Pniewy 1:5. Gospodarze sobotniego meczu chcą jednak pamiętać o wydarzeniach sprzed 12 miesięcy. 12 listopada 2017 roku akademicy na własnym boisku pokonali faworyzowany FC Toruń 4:2.

-Jeżeli zagramy na poziomie, do którego zaczynamy przyzwyczajać, a który może być jeszcze wyższy, to oczywiście wygramy ten pojedynek. Jednak musi się na to złożyć wiele elementów. Na pewno ostatnią kwestią, nad którą powinniśmy myśleć to problemy przeciwnika. Na to w ogóle nie powinniśmy zwracać uwagi. Czasami w trudnej sytuacji zespoły grają jeszcze lepiej i pokazują hart ducha. Zostawmy to z boku bo to powinno nas tylko mobilizować. Skupmy się na tym co musimy w tym meczu zrealizować – mówi przed sobotnim pojedynkiem trener FC Toruń Łukasz Żebrowski.

Mecz rozpocznie się o godzinie 18. Transmisja tradycyjnie będzie dostępna za pośrednictwem portalu tvcom.pl. Link do relacji poniżej.

>>TRANSMISJA MECZU AZS UG GDAŃSK-FC TORUŃ<<

 

 

F.C. Toruń