Dzisiaj (20.01) w Łodzi rozpoczyna się zgrupowanie reprezentacji Polski w futsalu! W sztabie szkoleniowym „biało – czerwonych” jest Łukasz Żebrowski.

Przypomnijmy, że trener FC Reiter Toruń jest także selekcjonerem młodzieżowej reprezentacji Polski. W 2019 roku Polacy zajęli 3 miejsce w finałowym turnieju Mistrzostw Europy do lat 19, a w zespole prowadzonym przez „Żebro” była aż trójka obecnych zawodników FC Toruń. To Krzysztof Iwanek, Konrad Jekiełek i Maksymilian Lewandowski.

W rozgrywkach Statscore Futsal Ekstraklasy nastąpiła przerwa do 6 lutego. To przerwa reprezentacyjna. Przed Polakami mecze eliminacyjne do Euro 2022.

Rywalem Polaków będzie Porugalia, z którą reprezentacja prowadzona przez Błażeja Korczyńskiego najpierw zagra na wyjeździe (29.01, godz. 20:15 Mafra), a mecz rewanżowy odbędzie się w Łodzi (3.02, godz. 16:00) Warto dodać, że bezpośrednią transmisję z tego spotkania planuje TVP Sport.

Za Polaków mocno trzymamy kciuki! Dodajmy, że w zgrupowaniu weźmie udział dwóch zawodników, których toruńscy Kibice znają doskonale. Tomek Kriezel i Krzysztof Elsner jeszcze w poprzednim sezonie byli zawodnikami „pomarańczowo – czarnych”. Obu piłkarzom jak i całej reprezentacji Polski życzmy powodzenia!

Pełna lista zawodników powołanych na zgrupowanie reprezentacji Polski

Łukasz Błaszczyk (Red Dragons Pniewy)
Krzysztof Elsner (Dreman Futsal Opole Komprachcice)
Sebastian Grubalski (KS Constract Lubawa)
Michał Kałuża (Club Deportivo Burela Futbol Sala)
Paweł Kaniewski (KS Constract Lubawa)
Michał Klaus (AZS UW Wilanów)
Tomasz Kriezel (KS Constract Lubawa)
Sebastian Leszczak (Clearex Chorzów)
Tomasz Lutecki (KS Constract Lubawa)
Mateusz Madziąg (LSSS Team Lębork)
Michał Marek (Rekord Bielsko-Biała)
Bartłomiej Nawrat (Rekord Bielsko-Biała)
Dominik Solecki (Piast Gliwice)
Arkadiusz Szczypczyński (Acana Orzeł Jelcz-Laskowice)
Sebastian Wojciechowski (GI Malepszy Futsal Leszno)
Mikołaj Zastawnik (Clearex Chorzów)


Marcin Pułaczewski (Football Club Toruń)

F.C. Toruń