Łukasz Żebrowski pozostaje w Toruniu! Dzisiaj rano (9.06) w siedzibie Football Club Toruń została podpisana umowa, a tym samym ruszył proces budowania zespołu na sezon 2021/2022.

W poprzednim, trudnym dla „pomarańczowo-czarnych” sezonie Łukasz Żebrowski sprawdził się nie tylko w roli trenera. „Żebro” z powodzeniem wspierał także swoich zawodników na parkiecie. Nadchodzący sezon będzie dla niego już piątym na ławce trenerskiej FC Toruń!

Przypomnijmy, że pochodzący ze Szczecina szkoleniowiec trafił do „Grodu Kopernika” w sezonie 2017/2018. Już w swoim pierwszym roku pracy wywalczył brązowe medale. Sezon później w Toruniu cieszyliśmy się z największego jak do tej pory sukcesu w historii Klubu – Wicemistrzostwa Polski – w czym ogromna zasługa popularnego „Żebro”. Potwierdzeniem tego była nagroda od Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego i zdobycie tytułu „Trener Roku” w plebiscycie na „Najlepszego Sportowca” Torunia 2019. W sezonie 2018/2019 Łukasz Żebrowski został także wybrany „Najlepszym Trenerem” Futsal Ekstraklasy.

„Zatrzymanie w Toruniu Łukasza Żebrowskiego było dla nas jednym z priorytetów” – powiedział prezes Football Club Toruń Patryk Stasiuk.

„To pod Jego wodzą FC Toruń odnosił największe sukcesy. W minionym, trudnym dla nas sezonie Łukasz nie tylko świetnie wywiązał się z roli trenera, ale wspierał także na boisku zespół zmagający się z kontuzjami. Mamy do Łukasza pełne zaufanie. To trener, który potrafi świetnie przygotować cały zespół do poszczególnych spotkań jak i doskonale zmotywować zawodników „wyciągając” z nich wszystko to co najlepsze. Wielu piłkarzy rozwinęło się pod „jego skrzydłami”. Ten proces w Toruniu będzie kontynuowany. Wrócimy silniejsi!” – dodaje Patryk Stasiuk.

Dodajmy, że trener FC Reiter Toruń jest także selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 19 oraz asystentem trenera reprezentacji Polski – Błażeja Korczyńskiego.

„Kiedy zdecydowałem się na przyjście do Torunia, mówiłem o tym, że chcę tutaj nie tylko odnosić sukcesy sportowe, ale rozwijać samą dyscyplinę i promować ją wśród mieszkańców Grodu Kopernika. Toruń to miasto w którym czuję się już jak u siebie. Lubię jego klimat oraz atmosferę. Toruń pasuje mi pod wieloma względami i zarówno ja, jak i moi najbliżsi świetnie się tu czujemy. Moim marzeniem jest zbudowanie w Toruniu jeszcze lepszego klimatu dla futalu oraz odpowiedniego systemu szkolenia od najmłodszych roczników” – mówi Łukasz Żebrowski.

Panie Trenerze – trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!


Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń