W poniedziałek 30 lipca zgodnie z planem zawodnicy FC Toruń spotkali się na pierwszym treningu po wakacyjnej przerwie. Jednak jak już informowaliśmy wcześniej, podopieczni Łukasza Żebrowskiego jeszcze w lipcu mieli do wykonania pracę domową zleconą przez swojego szkoleniowca.

-Pewnie przydałyby się dłuższe wakacje ale 1,5 miesiąca do startu sezonu to już jest ten czas. To prawda, że otrzymaliśmy rozpiski od trenera i z nich korzystaliśmy. Na pewno na ten moment nie jesteśmy przygotowani na wyzwania, które nas czekają, ale te najbliższe tygodnie to idealny czas aby przygotować się do pierwszego pojedynku – zapewnia Krzysztof Elsner.

 

 

-To oczywiście nie są żadne fanaberie tylko dbałość o dobro i zdrowie zawodników. Wchodzimy teraz w obciążenia treningowe i moi gracze nie mogą zaczynać pracy od zera. Nie możemy też tracić czasu – dodaje trener Łukasz Żebrowski.

To będzie bardzo pracowity okres przygotowawczy dla dwukrotnego brązowego medalisty mistrzostw Polski. Początek przygotowań być może jeszcze tego nie zwiastuje, ale zawodników czeka sporo wysiłku i najprawdopodobniej aż dziewięć meczów sparingowych.

 

-Do najbliższego piątku trwa pierwszy mikrocykl treningowy, po którym zawodnicy otrzymają wolny weekend. Kolejny tydzień będzie już bardzo intensywny. Oprócz codziennych treningów mamy także w planie rozegranie dwóch spotkań kontrolnych. W sobotę 11 sierpnia pojedziemy do Lubawy na mecz z Constractem, a dzień później do Torunia przyjedzie Pogoń 04 Szczecin – wyjaśnia szkoleniowiec FC Toruń.

W zajęciach z FC uczestniczy kilku zawodników przymierzanych do składu drużyny. Ich przyszłość ma się wyjaśnić w najbliższych dniach.

F.C. Toruń