Reprezentacja Polski prowadzona przez Błażeja Korczyńskiego w piątek (29.01) rozpocznie eliminacje do Mistrzostw Europy. W środę „biało – czerwoni” zameldowali się już w Portugalii, gdzie jutro zagrają z aktualnymi Mistrzami Europy! Pozdrowienia z lotniska dla sympatyków futsalu przesłał Łukasz Żebrowski, który jest w sztabie reprezentacji Polski.

Reprezentacja Portugalii to ścisła światowa czołówka. (drugie miejsce w rankingu UEFA)Przed Polakami piekielnie trudne zadanie. Faworytem spotkania są Portugalczycy.


Pożegnalny mecz Marcina Mikołajewicza w reprezentacji Polski. (zdjęcie: Joanna Żmijewska)

„Potrafimy rywalizować z mocnymi ekipami” – podkreśla były kapitan polskiej kadry Marcin Mikołajewicz, który ma na swoim koncie ponad 100 występów z „Orłem” na piersi!

Rewanżowe spotkania obu drużyn odbędzie się w Łodzi 3 lutego, a transmisję z tego spotkania przeprowadzi TVP Sport. Mecz będzie rozegrany w łódzkiej Atlas Arenie. Początek o godz. 16:00.

Dodajmy, że w reprezentacji Polski są dwaj piłkarze, którzy jeszcze w poprzednim sezonie występowali w ekipie „pomarańczowo – czarnych”! Pochodzący z Torunia Krzysztof Elsner i Tomasz Kriezel.

Za całą reprezentację mocno trzymamy kciuki! Powodzenia Panowie! Łatwo nie będzie, ale wiemy, że dacie z siebie wszystko i na parkiecie zostawicie serducho!


Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń