W wielkim stylu swoją 16 – letnią przygodę na parkietach Futsal Ekstraklasy zakończył Marcin Mikołajewicz. Kapitan „pomarańczowo – czarnych” zdobył hat-tricka w ostatnim meczu w Gdańsku i tym samym swoją 250 bramkę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

To jednak nie koniec wyróżnień dla „MIKIEGO”!!!

Marcin Mikołajewicz został wybrany do najlepszej piątki 30 kolejki!


grafika: Facebook Futsal Ekstraklasa

Jego bramka została wybrana GOLEM KOLEJKI (ZOBACZ), a „MIKI” na koniec swojej bogatej kariery „zgarnął” jeszcze tytuł ZAWODNIKA KOLEJKI! Tak swoje kariery kończą NAJLPESI! Tak kończą #LEGENDY!


grafika: Facebook Futsal Ekstraklasa

Decyzja o zakończeniu kariery nie była dla nas zaskoczeniem, choć do samego końca mieliśmy nadzieję, że Marcin Mikołajewicz pozostanie z nami na dłużej.

„MIKI” w każdym meczu dawał się z siebie 100% niejednokrotnie grając na środkach przeciwbólowych, czy krótko po kontuzji. Dla wielu zawodników był i nadal jest przykładem.

Na postawę Marcina Mikołajewicza zwracał także uwagę prezes Football Club Toruń Patryk Stasiuk: „To rasowy sportowiec, który zawsze walczy do końca” – mówił krótko po ostatnim meczu tego sezonu sternik „pomarańczowo – czarnych”.

Przypomnijmy, że Marcin Mikołajewicz wywalczył z FC Toruń 3 medale Mistrzostw Polski. „MIKI” liczy, że w niedalekiej przyszłości Toruń ponownie włączy się do walki o medale.

Zapytany o najpiękniejsze momenty i wspomnienia #LEGENDA odpowiada…

Żadne słowa nie są w stanie oddać naszej wdzięczności. Dlatego napiszemy krótko: DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO KAPITANIE!

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń