Najgorszy sen rywali „pomarańczowo – czarnych” potwierdził swoją świetną dyspozycję na parkietach STATSCORE Futsal Ekstraklasy także w minionym sezonie. Marcin Mrówczyński obok Marcina Mikołajewicza był najskuteczniejszym zawodnikiem toruńskiej drużyny. Zdobył 16 goli, a łącznie na parkietach Futsal Ekstraklasy ma ich niemal 50, a dokładnie 46.


Marcin Mrówczyński rozegrał kolejny świetny sezon w FC Reiter Toruń będąc jednym z filarów drużyny prowadzonej przez Łukasza Żebrowskiego. „Mrówa” w tym sezonie doczekał się także powołania do reprezentacji Polski, a my mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zagości w niej na dłużej.

„Mrówa” to tytan pracy. Jest niesamowicie ambitny. Do tego piekielnie szybki i świetnie sprawdza się w pojedynkach jeden na jednego. Jego niestandardowe i nieszablonowe podania niejednokrotnie otwierały „pomarańczowo – czarnym” drogę do bramki rywali. W FC Toruń „Król ostatniego podania”. Miniony sezon zakończył z dorobkiem 14 asyst na koncie.

„Liga jest coraz ciekawsza” – podkreśla „Mrówa” i dodaje: ” Liczę, że w przyszłym sezonie będzie można powalczyć o coś więcej”.

Miniony sezon był dla Marcina już 5 z rzędu w Futsal Ekstraklasie. Dla Daniela Gallego Garcia i Jeffersona Moreno Ortiz pierwszym. Jak „Mrówa” ocenia postawę toruńskich Kolumbijczyków ?

„Mają nieprzeciętne umiejętności” – podkreśla.

Zakończony niedawno sezon był dla Marcina Mrówczyńskiego wyjątkowy z jeszcze jednego powodu. W kwietniu powiększyła się jego Rodzina, a Marcin po raz drugi został Tatą. Uczcił to powołaniem do reprezentacji Polski! 🙂

Jednym z zawodników, z którym „Mrówa” miał najlepszy kontakt jest Marcin Mikołajewicz. Obu zawodników łączy nie tylko miłość do futsalu, ale i wzajemna przyjaźń.

„Miki” zakończył niestety swoją karierę w FC Toruń, a jego imiennika poprosiliśmy o krótkie podsumowanie kariery #LEGENDY.

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń