Po emocjach związanych z rozgrywkami Futsal Ekstraklasy czas na rywalizację w Pucharze Polski. Już w środę FC Toruń w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego podejmie Clearex Chorzów. Stawką pojedynku jest awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Clearex w poprzedniej rundzie Pucharu Polski pokonał na wyjeździe GSF Gliwice 2:1. Torunianie także na wyjeździe ograli KS Futsal Oborniki 4:3. Obie drużyny mogą mówić o pechu w losowaniu bowiem pozostałe drużyny występujące w Futsal Ekstraklasie w tej rundzie trafiły na rywali z niższych klas rozgrywkowych. Z drugiej strony pojedynek FC z Clearexem to gwarancja emocji. Z pewnością dla torunian jest to także okazja do rewanżu. Oba zespoły w tym sezonie Futsal Ekstraklasy miały już okazję grać przeciwko sobie. Pojedynek rozegrany w Arenie Toruń zakończył się okazałą wygraną Clearexu 6:1. Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył Marcin Tokarski, którego nie ma już w składzie zespołu prowadzonego przez Łukasza Żebrowskiego.

-Trudno mówić o pechu w losowaniu. Będzie to fajny i prestiżowy pojedynek. Kolejny już nasz z Clearexem. Na pewno nie jest to rywal, z którym gra się nam łatwo. Przeważnie nie udaje się nam zdobywać punktów. Myślę, że jest to kolejna okazja nie tylko do zdobycia punktów i przejścia do kolejnej rundy ale także do wypracowania sobie kolejnych elementów gry i kolejnych wariantów z rywalem, który mam nadzieję, że przyciągnie do hali kibiców – komentuje trener FC Toruń Łukasz Żebrowski

Środowy pojedynek rozpocznie się o godzinie 18. Dla kibiców, którzy nie będą mogli zobaczyć go z trybun hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego mamy dobrą wiadomość. Bezpośrednią relację na swoim kanale youtube przeprowadzi Telewizja Toruń.

 

F.C. Toruń