Co sekundę na świecie zużywa się 20.000 plastikowych torebek. Każdego dnia 60 milionów plastikowych butelek po wodzie trafia na wysypiska śmieci i do spalarni. Rozkład jednej plastikowej butelki trwa nawet 1000 lat!!

Co możemy zrobić w tej sytuacji ?!? Zacząć od samych siebie! Tak, wiemy! Wielu z nas na te liczby odpowie pewnie „To tylko kilka butelek…”!

My także w trakcie każdego z treningów zużywamy „kilka” butelek wody. W ciągu jednego tygodnia jest ich już kilkadziesiąt. W ciągu miesiąca kilkaset, a rocznie .. kilka tysięcy!

To jednak koniec plastikowych butelek na treningach Football Club Toruń oraz na meczach Stastcore Futsal Ekstraklasy rozgrywanych w naszym mieście!

Nasi piłkarze w trakcie treningów korzystają już z dystrybutorów z wodą. Mają także do dyspozycji klubowe „fit shakery”! Plastikowym butelkom mówimy zdecydowane „NIE!”

Dane są zatrważające! Plastik jest wszechobecny! Europa produkuje 58 milionów ton plastiku rocznie! Jeśli obecna sytuacja się utrzyma, to do 2050 roku w morzach i oceanach będzie więcej plastiku niż ryb!

Jednak zmiana naszych codziennych nawyków ma ogromny wpływ na jakość naszego życia i powietrze, którym oddychamy! Nawet jeśli to zwykłe, codzienne drobne gesty! Na zakupy można iść z eko – torbą, kurek z kranem można zakręcić myjąc zęby, a odpady i śmieci można i trzeba segregować! Zużycie plastiku można ograniczyć poprzez zakup dzbanka, czy butelki filtrującej! Przykładów jest dużo więcej. Przykładów jest cała masa!

Dzięki tym działaniom z jednej strony ograniczamy zużycie i marnotrawienie wody oraz ograniczamy rosnące zanieczyszczenie środowiska i naszej planety!

MNIEJ PLASTIKU – WIĘCEJ ŻYCIA!

Przyłączycie się do nas ? Razem chrońmy naszą planetę i dbajmy o środowisko!F.C. Toruń