Reprezentacja Polski w futsalu do lat 19, prowadzona przez trenera FC KJ Toruń Łukasza Żebrowskiego awansowała do najlepszej czwórki Mistrzostw Europy!

W półfinale Polacy trafili  jednak na Hiszpanów, którzy są jednym z faworytów do złota. „Biało – czerwoni” jako pierwsi zdobyli gola, potem jednak do bramki trafiali już tylko piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego, którzy futsal mają zakodowany w swoim DNA.

 


 

W fazie grupowej  Polacy pokonali Rosję 3:2 (zespół, który w eliminacjach do Euro nie stracił nawet bramki!), póżniej przegrali z Portugalią 1:3 i wygrali z Łotwą 3:1. W półfinale lepsi okazali się Hiszpanie, którzy wygrali z reprezentacją Polski 3:1.

W Mistrzostwach Europy do lat 19, które odbywały się po raz pierwszy w historii udało się jednak wywalczyć brązowe medale! (ex aequo z Portugalią)

To historyczny sukces Polski w tej dyscyplinie! Ogromny wkład w jego zdobycie miał trener toruńskiej drużyny Łukasz Żebrowski oraz dwaj młodzi gracze FC KJ Toruń – Konrad Jakiełek i Bartek Borowik, który w turnieju dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców!

 

Zdjęcia, źródło: uefa.com

F.C. Toruń