W najbliższą sobotę (11.06) w Poznaniu rozpocznie się kolejne zgrupowanie reprezentacji Polski. W jego trakcie „biało – czerwoni” rozegrają aż 4 mecze z silnymi rywalami, m.in z Chorwacją, z którą mierzyli się w trakcie styczniowego Euro.

Swoją wysoką formę i uznanie w oczach selekcjonera reprezentacji Polski Błażeja Korczyńskiego potwierdził Remigiusz Spychalski, który po raz kolejny zagra z orzełkiem na piersi.

Jak „Remi” skomentował kolejne powołanie ? „Do każdego powołania podchodzę tak jakbym dostał je pierwszy raz.”

Zachęcamy do przeczytania krótkiej rozmowy z reprezentantem Polski pochodzącym z Torunia.

Wielu zawodników odpoczywa po trudach minionego sezonu, a Ty musisz zachować swoją formę. Przed Tobą kolejny wyjazd na zgrupowanie reprezentacji Polski ?
Zgadza się, odpoczynek po sezonie był krótki. Teraz trzeba wejść na maksymalne obroty na zgrupowaniu. Co mnie bardzo cieszy 😀

Reprezentację Polski czekają aż 4 mecze sparingowe. Który z rywali – Bośnia i Hercegowina, Węgry, Czarnogóra, czy Chorwacja – to według Ciebie najtrudniejszy przeciwnik ?
Na pewno każdy mecz będzie na swój sposób ciężki. Z reprezentacją Chorwacji Polska mierzyła się podczas ostatniego Euro, jest więc materiał do analizy i wyciągnięcia wniosków.

Na razie o wakacjach myśleć nie możesz, ale mecze kontrolne odbędą się w Porec w Chorwacji, tak więc będzie możliwość poczuć choć trochę wakacyjnego klimatu. 🙂
Tak, turniej odbędzie w Chorwacji, termin raczej wskazywałby na relaks, ale tym razem jest inaczej, zagramy 4 mecze z silnymi rywalami, a na wakacje przyjdzie czas po zgrupowaniu 🙂

To dla Ciebie kolejne wyróżnienie i powołanie do reprezentacji Polski. Czy to oznacza, że Remi zadomowił się w kadrze już na stałe?
Bardzo się cieszę, że znalazłem po raz kolejny uznanie u selekcjonera i zrobię wszystko aby na następnym powołaniu również znalazło się moje nazwisko. Do każdego powołania podchodzę tak jakbym dostał je pierwszy raz. Zaczynamy od początku i na koniec zgrupowania przychodzi czas na analizę.

Każde zgrupowanie to dla Ciebie możliwość nie tylko sprawdzenia się na tle innych, ale również podniesienia poziomu swoich umiejętności. I to jest bezcenne doświadczenie.
Zawsze dobrze jest sprawdzić swoje umiejętności na tle zawodników z całej Polski z najlepszych klubów. Staram się wyciągać wnioski z każdej informacji, czy analizy video oraz każdego zgrupowania.

W trakcie zgrupowania Polacy zagrają kolejno z:

 • 15.06, godz. 15:30 Bośnia i Hercegowina
 • 16.06 godz. 17:45 Węgry
 • 17.06 godz. 17:45 Czarnogóra
 • 19.06 godz. 15:30 Chorwacja

Wszystkie mecze odbędą się w Porec w Chorwacji. Poniżej lista wszystkich powołanych zawodników:

 1. Michał Kałuża (CD Burela FS)
 2. Tomasz Lutecki (Dreman Futsal Opole Komprachcice)
 3. Remigiusz Spychalski (FC Reiter Toruń)
 4. Paweł Kaniewski (KS Constract Lubawa)
 5. Tomasz Kriezel (KS Constract Lubawa)
 6. Sebastian Grubalski (KS Constract Lubawa)
 7. Kacper Sendlewski (KS Constract Lubawa)
 8. Mateusz Madziąg (LSSS Team Lębork)
 9. Patryk Hoły (Red Dragons Pniewy)
 10. Michał Kubik (Rekord Bielsko – Biała)
 11. Sebastian Leszczak (Rekord Bielsko – Biała)
 12. Marek Michał (Rekord Bielsko – Biała)
 13. Bartłomiej Nawrat (Rekord Bielsko – Biała)
 14. Mikołaj Zastawnik (Rekord Bielsko – Biała)

Za reprezentację Polski i naszego „rodzynka” mocno trzymamy kciuki! POWODZENIA REMAS!

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń