Reprezentanci Polski wybrali FC Toruń

Wicemistrz Polski wzmacnia się przed sezonem 2019/2020. W poniedziałek kontrakty z klubem podpisało dwóch młodzieżowych reprezentantów Polski: Bartosz Borowik i Konrad Jekiełek. Obu graczy doskonale zna trener Łukasz Żebrowski, który pracuje z nimi w kadrze narodowej U-19.

-Wierze, że młodzieżowa reprezentacja może być trampoliną dla takich zawodników, którzy chcą dalej rozwijać się przy naszej dyscyplinie. Patrzę na to globalnie i wziąłem to pod uwagę wybierając tych graczy do drużyny FC Toruń. To pokazuje też kierunek, którym powinny podążać kluby w Polsce. Musimy sięgać po młodych zawodników i dać im szansę rozwoju. Prędzej czy później zmiana pokoleniowa musi nastąpić. My jako klub musimy być do tego przygotowani – komentuje trener FC Toruń i selekcjoner reprezentacji U-19 Łukasz Żebrowski.

Pierwszy z nowych nabytków to 19-letni Bartosz Borowik, który ostatnio bronił barw pierwszoligowego Heliosu Białystok.

-Pokładam w Bartku bardzo duże nadzieje. Wykonując ciężką pracę w okresie przygotowawczym Bartek ma szansę już w najbliższym sezonie stać się ważnym ogniwem naszej drużyny i bardzo na to liczę Pomimo młodego wieku jest to bardzo dojrzały zawodnik. Mam na myśli stronę mentalną i boiskowe zachowania. Bartek ma za sobą grę w Heliosie Białystok, w którym pokazał się z bardzo dobrej strony. Było kilka klubów zainteresowanych jego zatrudnieniem. Bartek ufa mojej osobie i chce podążać za mną i za filozofią, którą kierujemy się w naszym klubie. 

Drugim nowym zawodnikiem FC Toruń jest Konrad Jekiełek. Zawodnik urodzony w 2000 roku także jest ważnym graczem młodzieżowej reprezentacji Polski.

 -Konrad ma mniejsze doświadczenie typowo futsalowe. Jest to melodia przyszłości. Konrad ma ogromny zapał aby się rozwijać. Grając w Rekordzie łączył grę na dużym boisku z futsalem i teraz dał jasny sygnał, że chce podążać futsalową drogą. Dzięki dobrym relacjom z klubem z Bielska-Białej udało się Konrada pozyskać do FC Toruń. 

Transfery dwóch młodych i utalentowanych zawodników to potwierdzenie wspomnianej przez trenera Łukasza Żebrowskiego drogi jaką ma podążać klub z Torunia.

-Dla naszego klubu wielkim sukcesem przede wszystkim jest utrzymanie tej kadry, która osiągnęła wielki sukces w poprzednim sezonie. Dziś mogę powiedzieć, że to praktycznie w całości nam się udało. Oczywiście trzeba także pamiętać, że budżet klubu nie jest z gumy. Chcemy dać szansę młodym graczom, którzy mogą stanowić o sile drużyny w przyszłości. Transferów doświadczonych zawodników ze znanymi nazwiskami raczej w tym okienku nie możemy się spodziewać – podsumowuje trener Łukasz Żebrowski.

F.C. Toruń