W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego do Torunia przyjedzie beniaminek rozgrywek Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice. Mecz z drużyną południa Polski nie zakończy zmagań na tym etapie rozgrywek bowiem do rozegrania pozostają jeszcze dwie zaległe kolejki. Pojedynek zapowiada się jednak bardzo ciekawie i dla obu drużyn ma kolosalne znaczenie.

Acana to beniaminek Futsal Ekstraklasy, który jednak w tym sezonie spisuje się rewelacyjnie. Gracze z południa Polski przez moment byli nawet wiceliderem rozgrywek. Acana ma na swoim koncie 12 ligowych zwycięstw i aktualnie zajmuje czwarte miejsce ze stratą pięciu punktów do FC Toruń plasującego się na drugiej lokacie. Pierwszy mecz pomiędzy obiema ekipami rozegrany na początku grudnia zakończył się wygraną naszej drużyny 2:1. Obiektywnie trzeba przyznać, że gracze Orła stworzyli sobie w tamtym meczu mnóstwo okazji aby odwrócić losy meczu. Ich problemem był brak skuteczności.

W FC Toruń po kryzysie z początku roku nie ma już śladu. Torunianie wygrali cztery ligowe pojedynki z rzędu i powrócili na pozycję wicelidera Futsal Ekstraklasy. Transmisja piątkowego meczu na antenie Telewizji Toruń, oraz tvcom.pl. Początek spotkania o godzinie 18:30 w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego przy ulicy Św. Józefa 17.

F.C. Toruń