W 2 kolejce Futsal Ekstraklasy Football Club Toruń podejmował w hali Uniwersyteckiego Centrum Sportowego zespół Red Dragons Pniewy.

Goście przyjechali do Torunia zmotywowani inauguracyjnym zwycięstwem nad Clearexem Chorzów 6:0. W składzie gospodarzy zabrakło Krzysztofa Elsnera, który wraz z reprezentacją Polski w futbolu sześcioosobowym przebywał na mistrzostwach świata w Portugalii. Sobotni pojedynek miał jednak innego bohatera. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Marcin Mrówczyński. W siódmej minucie torunianin po kapitalnej akcji wyprowadził FC na prowadzenie. Osiem minut później potężnym i precyzyjnym uderzeniem z powietrza do remisu doprowadził Dominik Solecki.

Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczęli gospodarze. W 26 minucie Tomasz Kriezel zamienił na bramkę sprytne podanie Marcina Mikołajewicza. Goście także mieli swoje podbramkowe sytuacje ale największe problemy mieli ze skutecznością i dobrą obroną Football Clubu. W 38 minucie wynik pojedynku ustalił Marcin Mrówczyński. Mądre podanie Mateusza Cymana otworzyło mu drogę do bramki. Mrówczyński nie zwykł marnować takich okazji.

Football Club Toruń – Red Dragons Pniewy 3:1