W sobotę 11 sierpnia piłkarze halowi Football Clubu rozegrali pierwszy w tym okresie przygotowawczym mecz kontrolny. Nasza drużyna na wyjeździe zmierzyła się z Constractem Lubawa. Trener Łukasz Żebrowski dał odpocząc kilku podstawowym zawodnikom. Na boisku w Lubawie zabrakło między innymi Michała Wojciechowskiego, Mateusza Cymana, oraz Marcina Mikołajewicza. Ich zapewne zobaczymy w niedzielnym pojedynku z Pogonią ’04 Szczecin.

Podczas przedmeczowej odprawy, trenerzy obu ekip ustalili, że pojedynek zostanie podzielony na 3 liczące 25 minut części. Początek meczu należał do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 3:0. Z upływem czasu nasi zawodnicy prezentowali się lepiej. Najpierw doprowadzili do remisu 5:5, by ostatecznie zwyciężyć 7:5. W zespole Constractu wystąpił były gracz FC Toruń Sylwester Kieper.

To było takie pierwsze przetarcie dla naszych zawodników. Typowa praca nad taktyką nie jest jeszcze naszym celem. Jednak te elementy, które sobie zaplanowaliśmy udało się zrealizować. Najważniejsze, że nowi zawodnicy oraz gracze testowani mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. Oczywiście mecz dostarczył materiału do analizy, ale pierwszy sparing nie ma jeszcze dużego znaczenia – podsumował na gorąco trener Łukasz Żebrowski.

W niedzielę nasza drużynna rozegra meczz kontrolny z Pogonią ’04 Szczecin. Początek spotkania o godzinie 14:00 w hali UCS przy ulicy Św. Józefa 17

Constract Lubawa – Football Club Toruń

Bramki: Mateusz Waszak x2, Tomasz Kriezel x2, Remigiusz Spychalski, Kamil Domański, Łukasz Przedpełski

F.C. Toruń