W środę podczas konferencji prasowej w pubie Szwejk poznaliśmy trzech nowych zawodników drużyny FC Toruń. Kontrakty z drużyną dwukrotnego brązowego medalisty mistrzostw Polski podpisali Marcin Tokarski, Kacper Zboralski i Paweł Kwiatkowski.

Tego pierwszego kibice mogą kojarzyć ze znakomicie spisującej się amatorskiej drużyny Dynamiku Herring Toruń. 29-letni pomocnik, wraz ze swoimi kolegami w ostatnim czasie zdobył wszystko co jest do zdobycia w kraju. Torunianie wywalczyli mistrzostwo Polski, oraz zdobyli krajowy Puchar.

-Grałem w Dynamiku od początku. Byłem przy jego powstaniu i na pewno jestem trochę smutny, że ta przygoda się kończy. Trzeba jednak iśc dalej. Zacząć coś nowego. Wierzę, że obrałem dobry kierunek i sprawdzę się w drużynie – mówił podczas konferencji Marcin Tokarski.

Kolejny nowy nabytek FC Toruń to Kacper Zboralski. Gracz, dla którego futsalowe boisko nie jest żadną tajemnicą. 21-letni obrońca grał wcześniej w zespole TAF-u Toruń. Futsal Ekstraklasa to dla niego największe wyzwanie w piłkarskiej przygodzie.

-To jest dla mnie coś nowego. Najwyższy poziom rozgrywek w Polsce. Nowe wyzwania, nowi znajomi, ale i zupełnie nowi przeciwnicy. Oczywiście, zawsze takim zmianom towarzyszą obawy, ale chcę się z nimi zmierzyć – zapewnia Kacper Zboralski.

 

Drużyna FC Toruń pozyskała także specjalistę od piłkarskich awansów. Ostatnie dwa sezony były bardzo udane dla Pawła Kwiatkowskiego. Nowy gracz Football Clubu, wraz z Pomorzaninem Toruń zanotował dwa awanse z rzędu. Ostatnio ze swoją drużyną wywalczył miejsce w czwartej lidze. Teraz jednak zdecydował się zamienić boisko na futsalowy parkiet.

-Już trzy lata temu namawiał mnie mój bliski kolega z FC Toruń na taki ruch. Wtedy jednak nie czułem się jeszcze gotowy. Można powiedzieć, że poszedłem drogą wytyczoną przez Krzysztofa Elsnera. On też trenował przez długi czas w Pomorzaninie Toruń. Jest to dla mnie nowe, duże wyzwanie i mam nadzieję, że mi się uda – wyjaśniał na konferencji powody swojej decyzji młody pomocnik.

 

Transfery przeprowadzona przez przez działaczy Football Clubu to potwierdzenie kierunku, którym chcemy podążać. Drużyna ma być otwarta na zawodników z regionu.

-Trzeba wykonać ogrom pracy w regionie. Te ruchy pokazują kierunek, którym chcemy podążać. Filozofia klubu powinna zmierzać właśnie w tę stronę. Już moja w tym głowa, żeby tak zoptymalizować treningi, aby nowi zawodnicy oraz gracze, którzy są z nami dłużej, nadal mogli się rozwijać – podkreśla trener Łukasz Żebrowski.

Podczas konferencji prasowej prezes klubu Patryk Stasiuk nie wykluczył kolejnych transferów.

-W sobotę mamy bardzo ważne spotkanie z osobami, które chcą wspierać nasz klub. Jeżeli te rozmowy potoczą się w dobrym kierunku, to z dużym prawdopodobieństwem będziemy chcieli jeszcze jakiś wysokiej jakości transfer przeprowadzić.

F.C. Toruń