Ciężki na mecz na trudnym terenie w Lesznie rozegrają w niedzielę piłkarze FC Reiter Toruń. Na domiar złego „pomarańczowo – czarni” zagrają osłabieni brakiem Marcina Mrówczyńskiego, który pauzuje za żółte kartki.

Bilans wszystkich do tej pory rozegranych spotkań z Futsal Leszno przemawia na korzyść FC Toruń. Zespół z Wielkopolski będzie chciał na pewno przełamać tę passę i po raz pierwszy w historii pokonać zespół z Torunia.

W hali „Trapez” za każdym razem triumfowali torunianie, ale za każdym razem wygrywali po zaciętym spotkaniu i emocjonującej końcówce. W poprzednim sezonie 3:2, a w sezonie 2019/2020 – 2:1. W Toruniu w pierwszym meczu obu zespół padł remis 1:1, a przed rokiem w Arenie Toruń triumfowali gospodarze wygrywając 5:3. Trzy bramki w tym meczu zdobył Marcin Mikołajewicz, a niedługo potem „Miki” przeszedł operację kolana.

Zespół prowadzony przez Tomasza Trznadla nie najlepiej rozpoczął sezon, ale w ostatnich spotkaniach leszczynianie notują zdecydowaną zwyżkę formy i wysoką skuteczność!

W poprzedniej kolejce GI Malepszy Futsal Leszno pokonał AZS UG w Gdańsku 8:1, a wcześniej we własnej hali wygrał z MOKS-em Słoneczny Stok 7:3. Hattrick’em w obu spotkaniach popisał się Mateusz Lisowski.

Przypomnijmy, że do zespółu z Leszna przed tym sezonem dołączył m.in Dominik Solecki (wcześniej Piast Gliwice) oraz niezwykle doświadczony Brazylijczyk Douglas Neutzling Ferreira, który w swojej karierze grał w Rekordzie Bielsko – Biała, czy Wiśle Kraków. Jeśli dodać do tego bramkostrzelnych Kacpra Konopackiego i Huberta Olszaka (obaj po 4 gole), powołanego ostatnio na zgrupowanie reprezentacji Polski Jakuba Kąkola, czy mającego duże doświadczenie reprezentacyjne Sebastiana Wojciechowskiego, to widać jak trudny mecz i wymagający rywal stanie naprzeciw FC Reiter Toruń w najbliższą niedzielę.

W tabeli STATSCORE Futsal Ekstraklasy oba zespoły dzielą tylko 2 punkty i dwie pozycje.


(grafika: Facebook Futsal Ekstraklasa)


Dodajmy, że w kolejną niedzielę FC Reiter Toruń we własnej hali podejmie Red Devils Chojnice.

Dostępne są już bilety na to spotkanie. Kupicie je tutaj: https://sklep.ebilet.pl/262897628247752709

Bilet normalny 10 złotych (dotyczy uczniów, studentów, emerytów i rencistów)
Dzieci do lat 7 – bezpłatnie

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń