Kolejny bardzo trudny mecz przed FC Reiter Toruń! W niedzielę „pomarańczowo – czarni” zagrają na wyjeździe z Dremanem Opole Komprachcie. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00, a transmisja na platformie WP Pilot.

Torunianie w tym meczu zagrają poważnie osłabieni. Ze względu na żółte karki w niedzielę nie zagra Marcin Mikołajewicz (23 gole) oraz Remigiusz Spychalski (3 bramki w dwóch ostatnich meczach) Oczywiście jak zawsze pomysł na rozegranie tej futsalowej partii szachów ma trener Łukasz Żebrowski.

Drużyna z Opolszczyzny teoretycznie ma szansę jeszcze na brązowy medal Mistrzostw Polski. Wiele jednak wskazuje na to, że bieżący sezon zakończy na czwartym miejscu, najwyższym w historii Klubu.

Kibice na pewno doskonale pamiętają starcie obu drużyn w Toruniu. Po niezwykle emocjonującym i porywającym meczu FC Reiter wygrał z Dremanem 3:2! Dwa gole w tym meczu zdobył Marcin Mrówczyński, trafienie do bramki zanotował również Daniel Gallego Garcia.

Dreman to niezwykle silny zespół, który jest rewelacją tego sezonu. W swojej kadrze ma m.in reprezentantów Polski: Arkadiusza Szypczyńskiego, Tomasza Luteckiego i doskonale znanego w Toruniu Krzysztofa Elsnera. Popularny „Lutek” ma na swoim koncie już 27 goli i cały czas ma szansę na koronę „Króla Strzelców”. W rankingu wysoko znajduje się także Marcin Mikołajewicz, który z Dremanem jak pisaliśmy wcześniej nie zagra.


grafika: Facebook Futsal Ekstraklasa

Dreman to również świetni obcokrajowcy, by wspomnieć tylko Nuno Chuvę, czy Brazylijczyków: Andre Luiza (15 goli) i Viniciusa (13 bramek)

Czeka nas trudny mecz, ale liczymy, że uda nam się zdobyć punkty i podtrzymać dobrą passę w meczu z Dremanem. To czwarte spotkanie obu drużyn w STATSCORE Futsal Ekstrklasie. FC Reiter Toruń wygrał 2 razy. Przed rokiem w Toruniu padł remis 1:1.

W kolejnym tygodniu torunianie rozegrają ostatni mecz w tym sezonie przed własną publicznością. Będzie to pożegnalny mecz Marcin Mikołajewicza w FC Toruń… kończy się pewna epoka. To mecz, na którym trzeba być !!

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń