„Pomarańczowo – czarni” nie mają na starcie Statscore Futsal Ekstraklasy łatwego terminarza. Po meczu z Mistrzem Polski – Rekordem Bielsko Biała i Wicemistrzem Polski – Constractem Lubawa czas na spotkanie z.. 5-krotnym Mistrzem Polski – Clearexem Chorzów.

W dwóch pierwszych meczach nie udało nam się niestety zdobyć punktów, ale zawodnicy FC Reiter Toruń pokazali się z dobrej strony. „Zero punktów po dwóch meczach to nie tragedia, bo rywale byli silni „ – powiedział dla WP Sportowe Fakty trener Łukasz Żebrowski.

Clearex w pierwszym meczu przegrał na własnym parkiecie z Piastem Gliwice 3:4, a w drugim pokonał na wyjeździe MOKS Słoneczny Stok Białystok 5:2.

W zespole z południa Polski doszło do kilku zmian. Jedna z najważniejszych to zmiana trenera. Od tego sezonu Clearex prowadzi Andrzej Szłapa, który w ostatnich latach seryjnie zdobył tytuły Mistrza Polski z Rekordem. Z kolei do drużyny Rekordu trafiło dwóch podstawowych zawodników chorzowskiej drużyny. Mowa o reprezentantach Polski – Mikołaju Zastawniku oraz Sebastianie Leszczaku.

Jednym z najważniejszych transferów Clearexu było pozyskanie Ukraińca Mykyty Mozheiko, który w dwóch pierwszych meczach zdobył dwa gole. Toruianie muszą pamiętać, że Chorzowianie mają w swoich szeregach m.in Przemysława Dewuckiego (3 gole w tym sezonie), czy doświadczonych: Szymona Łuszczka, Krzysztofa Salisza i Macieja Mizgajskiego.

Clearex to bez wątpienia kolejny wymagający przeciwnik. Jednak jak powiedział Łukasz Żebrowski dla WP Sportowe Fakty: „Jesteśmy w stanie zdobyć tam punkty. Jeżeli wyzbędziemy się błędów indywidualnych i poprawimy te elementy, które kulały w pierwszych dwóch kolejkach, to jestem zdania, że jesteśmy w stanie powalczyć o punkty. Niczym nie ustępujemy zespołowi z Chorzowa, jeżeli chodzi o skład personalny.”

W poprzednim sezonie mecze między FC Reiter Toruń, a Clearexem były bardzo zacięte! „Pomarańczowo – czarni” wygrali w Chorzowie 3:2, po bramkach trio 3xM (Mrówa, Miki, Misiu), a w Toruniu był remis 4:4 (Maksiu, Słej x2, Waszi)

Jak będzie tym razem ? Kibice są już przyzwyczajeni do tego, że FC zawsze walczy do końca, a mecze z Clearexem za każdym razem gwarantują dodatkowe emoocje!

3 kolejka Statscore Futsal Ekstraklasy: Clearex Chorzów – FC Reiter Toruń (godz. 12:00) Transmisja w nSport+ i Canal+ online!

Marcin Pułaczewski (FC Toruń)

F.C. Toruń