We wtorek 26 lutego o godzinie 20 nasza drużyna w meczu wyjazdowym zmierzy się z AZS UŚ Katowice. Dla torunian to bardzo ważny pojedynek. Ostatnie tygodnie są dla naszej drużyny bardzo trudne. Football Club przegrał trzy pojedynki z rzędu. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego przegrali na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała oraz na własnym boisku z Piastem Gliwice. Po drodze nasza drużyna przegrywając z Clearexem Chorzów na własnym boisku pożegnała się także z rozgrywkami Pucharu Polski.

W Katowicach musimy zagrać zdecydowanie lepiej niż w ostatnich pojedynkach. Najważniejsze jest to, żeby zapunktować. To dla nas ważne, że gramy z zespołem o mniejszym potencjale niż nasz poprzedni rywal Clearex Chorzów. Czeka nas jednak niezwykle trudne zadanie – podkreśla trener Łukasz Żebrowski.

O tym, że w Katowicach naszą drużynę czeka bardzo trudne zadanie przypomina mecz rozegrany w listopadzie 2018 roku. FC Toruń wygrało z AZS-em UŚ Katowice po emocjonującym pojedynku 3:2. Goście zaprezentowali się z dobrej strony i po meczu czuli niedosyt z powodu braku punktowej zdobyczy. Akademicy podobnie jak i torunianie przegrali dwa ostatnie ligowe pojedynki. AZS przegrał na własnym boisku z Red Dragons Pniewy i na wyjeździe z Gattą Active Zduńska Wola. Dla obu zespołów to bardzo ważne starcie. Transmisja tradycyjnie za pośrednictwem portalu tvcom.pl

F.C. Toruń